Hamarosan Romániában is bevezetik az online pénztárgépeket a jelenlegi papírszalagos kasszák helyett. Az átállásra három lépcsőben kerítenek sort, elsőként a nagyobb adófizetőket, majd a nagyvállalatokat, utolsóként a kis- és középvállalkozásokat kötelezik a kasszacserére. A Magyar Nemzet Daniel Chitoiu pénzügyminiszterre hivatkozva azt írja, hogy március végéig szeretnék a teljes átállást végrehajtani.
Célunk az adócsalás visszaszorítása és a költségvetési bevételek növelése. A mostani pénztárgépek fölöslegesek, mivel nagyon nehezen lehet összevetni a szalagon rögzített adatokat a cégek könyvelésével. Az átállás után elektronikus formában tárolják az információkat és a gépek közvetlen összeköttetésben lesznek az adóhatósággal – mondta a román pénzügyminiszter.
A régióban elsőként Bulgária és Horvátország vezetett be onlinekassza-megoldásokat, mindkét államban azonnal érezhető volt, hogy a költségvetési bevételek nőttek, a csalás mértéke visszaszorult. Elsősorban a vendéglátásban és a szolgáltatói szektorban volt látványos a változás.

