
Számlázási láncot lepleztek le a Budapesti Nagybani Piacon
A Budapesti Nagybani Piacon tevékenykedő kiépített számlázási láncot leplezett le a NAV bűnügyi igazgatósága.
Nagyüzemi adócsalás élelmiszerekkel
Több milliárd forint áfát csalt egy Budapest és Győr környéki cégeket irányító bűnbanda élelmiszeripari termékek kereskedésével, a gyanúsítottak közül a Budai Központi Kerületi Bíróság öt embert letartóztatott - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense kedden az MTI-t.
Áfacsalókat fogott a NAV
Összehangolt belföldi és nemzetközi akcióban újabb cukorral és étolajjal kereskedő szervezett bűnözői csoportot számolt fel a napokban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). A főként Pest és Zala megyében működő cégháló a közösségi áfaszabályok kijátszásával 3,5 milliárd forint adót csalt el. A két magyar irányító már letartóztatásban van.
Lebuktak a csokoládés csalók
Egy tatabányai és egy budapesti cég a gyanú szerint 626 millió forint adót csalt el, mert Lengyelországból, Szlovákiából és Bulgáriából behozott csokoládét számla nélkül értékesített Magyarországon - közölte a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága.
45 tonna elkobzott gyümölcsöt értékesített a NAV
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) 251 milliós adóhiányt tárt fel egy, a Budapesti Nagybani Piacon vizsgált zöldség-gyümölcs nagykereskedőnél, a be nem fizetett köztartozás miatt 45 tonna gyümölcsöt foglaltak le, az árut azonnal értékesítették 6 millió forintért - közölte szerdán a NAV.
Milliárdos számlagyárat lepleztek le a pénzügyőrök a Dél-Alföldön
Egy májusban adócsalás miatt első fokon elítélt férfit vették őrizetbe a pénzügyőrség nyomozói egy csaknem négymilliárd forintos kárt okozó számlagyár szervezése miatt - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense pénteken az MTI-t.
Terjedelmes áfacsalás étolajjal
Huszonhat ember ellen emeltek vádat egy kiskunfélegyházi étolajgyártó cég működése ügyében egyebek mellett bűnszervezetben elkövetett, különösen jelentős vagyoni kárt okozó költségvetési csalás, pénzmosás és hamis magánokirat felhasználása miatt - közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség szerdán.
417 milliós adócsalás édesipari termékekkel
Őrizetbe vették a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyi nyomozói a napokban egy budapesti és egy tatabányai cég ügyvezetőit, akik a gyanú szerint édesipari termékekkel kereskedve 417 millió forint adót csaltak el - közölte a szervezet közép-dunántúli regionális bűnügyi igazgatóságának sajtóreferense csütörtökön az MTI-vel.
Pénztárgépek - Célzott ellenőrzést indított a NAV
Célzottan ellenőrzi a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az online pénztárgépek megrendelését, üzembe helyezését és szabályos működtetését - közölte az adóhivatal az MTI-vel kedden. Jelenleg mintegy 73 ezer online adatkapcsolatra képes pénztárgép üzemel a vállalkozásoknál.
Máris csalnak az online kasszákkal
Bár még fel sem állt teljesen az online kasszák új rendszere, kereskedők szerint már többen próbálják kijátszani az adóhatósághoz bekötött pénztárgépeket, írta hétfői számában a Magyar Nemzet.
Vitte a lisztet a hivatal
Kis túlzással szinte minden pénzzé tehető értéket elvon a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) azoktól a cégektől és magánszemélyektől, amelyek, akik nem róják le időben a különféle közterheket. Tavaly például 25 tonna liszt is a hatósághoz került, az élelmiszer-ipari alapanyagot ötvenkilós zsákokban szállították el a hivatal munkatársai. A NAV emellett dobra vert teljes napszemüveg-árukészletet és tucatjával hirdetett meg szabadidőruhákat is: a hatósági árverések érdeklődői egyszerre juthattak hozzá a melegítőnadrághoz és az ahhoz tartozó pulóverhez. A figyelmesebbek akár autóalkatrészekre is licitálhattak.
Romániában is jönnek az online pénztárgépek
Bevezetik az online pénztárgépeket Romániában is. Az átállást három lépésben hajtják végre – írja a Magyar Nemzet. A cél ugyanaz, mint Magyarországon, a kereskedelmi folyamatok átláthatósága, a piac tisztítása, a bevételek növelése. A határidő nagyon szoros, már március végére végre akarják hajtani a cserét.
Milliós cigarettafogások az M1-es autópályán
Az M1-es autópálya Komárom-Esztergom megyei szakaszán az elmúlt napokban két alkalommal, összesen 16 millió forint értékben foglaltak le magyar adójegy nélküli cigarettát a Nemzeti Adó-és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei - tájékoztatta a szervezet hétfőn az MTI-t.
Kétmilliárdos áfacsalást leplezett le a NAV
A nyomozás adatai szerint 2 milliárd forintnyi kárt okozott egy élelmiszer-kereskedelemmel foglalkozó bűnszervezet - tájékoztatta pénteken a NAV bűnügyi szóvivője az MTI-t.
