Március 16-tól az élelmiszert, az illatszert, a drogériai terméket, a háztartási tisztítószert, a vegyi árut és a higiéniai papírterméket árusító üzlet, továbbá a gyógyszertár, a gyógyászati segédeszközt forgalmazó üzlet és az üzemanyag-töltőállomás kivételével a boltba csak 15 óráig mehetett a vásárló. Március 28-tól pedig sok - mintegy 80 ezer - boltot már fel sem kereshetett.
2020 márciusában, az élelmiszerboltokban 15%-kal, a webáruházakban másfélszer többet vásároltunk, az eladott árumennyiséget nézve. Tankolni 15%-kal kevesebbet tankoltunk.
Az élelmiszeres boltok összességét nézve a pénztárakban hagyott pénz összege 20%-kal ugrott meg márciusban, a hazacipelt árumennyiség pedig 13%-kal.
A statisztika szerint azért még egy sor más területen is bukdácsolt a piac, például a bútor-, műszaki cikkek vásárlása 5%-kal, a számítástechnikai és egyéb iparcikkeké 9%-kal csökkent a korábbi évhez képest, így még vagy 10 milliárd forintnyi további csökkenés összegereblyézhető. És az egyes árucsoportok átlagjai között is vannak még különbségek.

