A járvány előtti időszakét is meghaladta a tavalyi kereskedelmi forgalom

A járvány előtti időszakét is meghaladta a tavalyi kereskedelmi forgalom

Az elmúlt évben 2020-hoz képest 3 százalékkal nőtt a kereskedelmi forgalom, ami azt jelenti, hogy meghaladta a 2019-es, vagyis a járvány előtti szintet is - jelentette ki az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára az M1 aktuális csatorna műsorában.

Ruha helyett élelmiszer

Ruha helyett élelmiszer

Az élelmiszerboltokban 15%-kal többet, a ruházati boltban fele annyit vásároltunk, mint korábban. A webáruházak a black friday forgalmát közelítették – a blokkk.com kereskedelmi összefoglalója.

Lankadt a cseh értékesítés növekedése

Lankadt a cseh értékesítés növekedése

Szeptemberben 1,4 százalékra fékeződött az augusztusi 4,2 százalékról a kiskereskedelmi forgalom növekedésének üteme Csehországban - közölte a Cseh Statisztikai Hivatal (CSÚ) Prágában.

Jelentősen nőtt márciusban a kiskereskedelmi forgalom növekedési üteme

Jelentősen nőtt márciusban a kiskereskedelmi forgalom növekedési üteme

A kiskereskedelmi forgalom a nyers adat szerint 3,3, naptárhatástól megtisztítva - főként a húsvét miatt - 5,4 százalékkal nőtt márciusban az előző év azonos időszakához képest - jelentette kedden második becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az adat megegyezik a május 4-én közölt első becsléssel. Az adat azt jelzi, hogy a februári 0,8, illetve 0,9 százalékos mérsékelt emelkedés után a forgalom visszatért korábban megszokott medrébe.

A Foci Eb magyar sportsikerei nagyot lendítettek az üzletláncok forgalmán

A Foci Eb magyar sportsikerei nagyot lendítettek az üzletláncok forgalmán

Félidejéhez érkezett a futball Európa-bajnokság, és elmondhatjuk: a hipermarketek, a diszkontok és a kisebb élelmiszerboltok már biztosan nyertek az idei kontinenstornával. A vasárnapi magyar–belga meccs előtt a korábbiaknál is többen szerezték be a kánikulában jobban fogyó italokat, egyes élelmiszereket, illetve szurkolói kellékeket – tudta meg a Magyar Idők.

A vidéki boltok forgalma is nőtt 2014 utolsó két hónapjában

A vidéki boltok forgalma is nőtt 2014 utolsó két hónapjában

A fővárosiak mellett a vidéki településeken található kisboltok forgalma is nőtt tavaly a novemberi és decemberi időszakban - mondta Kateryna Edelshtein, a Nielsen igazgatója vasárnap az M1 aktuális csatornán.

Magyar-török üzleti találkozót tartottak

Magyar-török üzleti találkozót tartottak

„Egyik út sem hosszú és nehéz, ha megfelelő útitárs van melletted” – idézte a török közmondást Varga Mihály az Aktív Üzletemberek Egyesületének a Ramadán hónap alkalmából megrendezett magyar-török üzleti találkozóján. Az NGM sajtóközleménye szerint az eseményen a nemzetgazdasági miniszter adta át az egyesület 2013-ban legsikeresebb tagjait és partnereit méltató díjakat.

„Általános európai realitás, hogy mennyiségben nem sikerül növelni az eladást”

„Általános európai realitás, hogy mennyiségben nem sikerül növelni az eladást”

Magyarországon 0,4 százalékkal emelkedett az élelmiszer-kiskereskedelem bevétele élelmiszerből, háztartási vegyiáruból és kozmetikumból a negyedik negyedévben, a tavalyelőtti hasonló időszakhoz viszonyítva. 

Nőtt a kereskedelmi forgalom Lengyelországban

Nőtt a kereskedelmi forgalom Lengyelországban

Nőtt a kereskedelmi forgalom, bővült a feldolgozóipar rendelésállománya januárban Lengyelországban, ugyanakkor kissé emelkedett a regisztrált munkanélküliek száma a lengyel statisztikai hivatal, a GUS hétfőn közölt adatai szerint.

Itt a toplista: 2012-ben is piacvezető volt a Tesco

Itt a toplista: 2012-ben is piacvezető volt a Tesco

Újra a Tesco áll a legnagyobb forgalmú élelmiszer-kiskereskedelmi láncok toplistájának élén, 2012-ben elért 709 milliárd forintos forgalmával. Utána, ahogyan évek óta, magyar tulajdonban lévő két lánc következik; a CBA 578,5, a Coop pedig 530 milliárd forint bevételt ért el tavaly. Többek között ezt tartalmazza a toplista, amit a vállalatok saját közlése, illetve becslés alapján állított össze a Nielsen fogyasztói információkat és ismereteket szolgáltató vállalat.

Augusztusi kereskedelem: az infláció izzasztott a legjobban

Augusztusi kereskedelem: az infláció izzasztott a legjobban

A KSH nyers adatai szerint augusztusban is több pénzt hagytak ugyan a vásárlók az áruházakban, összesen 739 milliárd forintot, 29 milliárd forinttal többet, mint egy évvel korábban, az értékesített árumennyiség azonban 2,9%-kal kevesebb volt a tavalyinál. Az élelmiszerek 6%-kal, a szeszes italok, dohányáruk 14%-kal, az üzemanyagok 14%-kal drágultak. A 6%-os fogyasztói áremelkedés alaposan lehúzta a kereskedelem mérlegét is.

Stagnált a forgalom az üzletekben

Stagnált a forgalom az üzletekben

Továbbra is csak visszafogott a költekezés, az üzletek forgalma októberben 0,6 százalékkal volt nagyobb volumenű, mint az előző év azonos időszakában – közölte a KSH.

Januári adatok: kis lépéssel haladunk

Januári adatok: kis lépéssel haladunk

A Központi Statisztikai Hivatal jelentése szerint a fogyasztási cikkek kereskedelme 2011. januárjában a vásárlások mennyiségét (az árváltozások nélkül számított értékesítést) tekintve szerény mértékben növekedett az előző év azonos időszakához képest.