hero
MTI/Store Insider
Becsült olvasási idő: 1 perc
Sokkal kevesebb búza jut exportra idén
A szárazság a gabonaföldeken is súlyos károkat okoz.

Az aszály ellenére is fedezi a búzatermés a belföldi szükségletet, de kivitelre sokkal kevesebb jut, mint korábban - mondta az Aratási Koordinációs Bizottság ülése utáni sajtótájékoztatóján pénteken Budapesten az Agrárminisztérium (AM) mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára.

Feldman Zsolt közölte, hogy az őszi árpa betakarítása véget ért, az őszi búza és repce betakarítása a vetésterület harmadánál tart. Az ukrajnai háború hatásai mellett a gazdáknak idén azzal is szembesülni kell, hogy a szárazság jelentős károkat okoz - tette hozzá.

A Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke szerint a 2,5 millió tonnás belföldi felhasználás mellett legfeljebb 1 millió tonna maradhat kivitelre a learatott búzából. Petőházi Tamás hangsúlyozta, hogy a szárazság még mindig nem ért véget, az őszi kapásnövényeket is súlyosan károsíthatja a rendkívüli időjárás.

A nyitókép forrása: Adobe Stock