A Coca-Cola állítása szerint tavaly decemberben már az összes csomagolásának 87 százaléka újrahasznosítható volt, 2025-re ezt 100 százalékossá akarják tenni. 2030-ra pedig szeretnék, ha minden egyes megvásárolt Coca-Cola termék után egyet újrahasznosíthatna a vállalat.

A szelektív hulladékgyűjtésen szeretne egy árnyalatot javítani a Coca-Cola és a Publicis Italy egy okosan kitalált közterületi reklámkampánnyal, amelyet több országban is futtattak, legutóbb Bulgáriában a Happy Energy Tour zenei fesztiválon. A plakátok ugyanis mindig a közelben elhelyezett szelektív kukákra mutatnak.

