
Új ömlesztős REpont automatát telepített a MOHU
A MOHU egy III. kerületi Príma áruházban helyezte üzembe legújabb, ömlesztett visszaváltásra alkalmas automatáját.
SPAR: folytatódik a környezetvédelemre nevelő minisorozat
A SPAR új epizódokkal folytatja a nagy sikerű „SPAR ÖKO KALAND” animációs sorozatot.
Speciális aludoboz-visszagyűjtő installáció működött az EFOTT-on
A Hell pedagógiai célzattal telepítette a konténert.
Az aludobozok visszaváltására sarkall egy környezetvédő mozgalom
Az áruházláncok mellé kihelyezett visszagyűjtő automaták rendszeres használatára ösztönöz a kezdeményezés.
Kerüljön jó helyre az aludoboz!
Gyűjtő automaták segítenek országszerte, hogy kiürült aludobozainktól környezettudatosan szabadulhassunk meg.
Térképes online keresővel segíti a szelektív hulladékgyűjtést a SPAR
A SPAR Magyarország már minden üzletében visszaveszi a papír, fém, műanyag és üveg csomagolási szelektív hulladékot és a vállalat egyre több áruházában alakít ki erre a célra speciális hulladékgyűjtőket is.
Elindult a használt mobiltelefon, e-kütyü és elemgyűjtő bajnokság
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI), az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM), valamint a Telenor Magyarország támogatásával indult el a „GYŰJTSVELEM” használt mobiltelefon, e-kütyü és elemgyűjtő bajnokság, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet az újrahasznosítás fontosságára. A Fenntarthatósági Témahét keretében indult országos versenyre általános iskolák és diákok jelentkezését várják. A május végéig tartó megmérettetés legaktívabb diákjai értékes nyereményeket zsebelhetnek be.
Elindult a Smartbin szelektív hulladékgyűjtést népszerűsítő verseny
Elindult a Smartbin szelektív hulladékgyűjtést népszerűsítő verseny, amelynek bemutatóján Székesfehérváron Nagy István agrárminiszter kiemelten szólt a középiskolások által elindított projektről, szerinte ez a fenntartható jövő első és egyben nélkülözhetetlen lépése.
A konkurencia üres palackja és alumíniumdoboza is érték
Szelektív kukákat helyezett ki saját és versenytársai italautomatái mellé egyes magyarországi bevásárlóközpontokban a Coca-Cola.
Coca-Cola: szelektív hulladékgyűjtés
A Coca-Cola egyike annak a 31 vállalatnak, amely csatlakozott az Ellen MacArthur Foundation kezdeményezéséhez, amely a nagyvállalatok által előállított hulladék mennyiségének csökkentését tűzte célul - írja a Kreatív.
Élénkült a szelektív hulladékgyűjtési kedv
Megújult lendülettel szelektálja a lakosság az italos kartondobozokat. Az értékes újrapapír alapanyagnak számító tejes- és gyümölcsleves kartondobozok visszagyűjtése, az elmúlt évek stagnáló eredményeit követően az idén várhatóan eléri majd a 23%-ot. A rekord eredmény ellenére Magyarországon továbbra is gyermekcipőben jár e hulladéktípus gyűjtése és újrahasznosítása, hiszen az EU tagállamaiban ennek átlagos értéke már 48%. Az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesülés célja ugyanakkor, hogy 2025-re 30%-ra növekedjen a lakosság által kedvelt, de szelektív gyűjtők helyett leginkább a kukákba dobott hulladékfajta visszagyűjtése.
Lengyelország bekeményít hulladékfronton
Az elmúlt időszakban Lengyelország különböző vidékein egy sor hulladéktároló kigyulladt és a tüzek komoly környezetszennyezéssel jártak. A lengyel Környezetvédelmi Minisztérium törvény-javaslatot dolgozott ki a hulladékgazdálkodás területén tapasztalható fegyelmezetlenség megszüntetésére.
A Tisza Hőseit díjazták
Augusztus 4. és 12. között hatodik alkalommal rendezték meg a Tiszai PET Kupát, amelynek célja ezúttal is Magyarország második leghosszabb folyójának megtisztítása volt. A nemzetközi ismertségnek örvendő természetvédelmi akción minden eddiginél több, összesen 21 hulladékból és PET-palackokból épült hajó, kenu és közel 40 önkéntes takarította a Tisza vizét és ártereit mintegy 70 folyamkilométeren keresztül.
Ehető tányér és napelemes tusoló a Szigeten
Napelemes vízmelegítéssel, víztakarékos tusolókkal, fenntartható étkezéssel. folyamatos szelektív hulladékgyűjtéssel és lebomló bio takarítóanyagokkal várták a sátrazókat. Az energiavállalat a kempinggel csatlakozott a Love Revolution egyik üzenetéhez, hogy a szórakozás alatt óvjuk a környezetet is.
