Becsült olvasási idő: 1 perc
Szili Katalin a jelölt

Rogán Antal a házbizottság ülése után azt mondta, a független képviselőt jelölik a posztra. Korábban Jávor Benedek töltötte be a tisztséget.

A hely azután üresedett meg, hogy az LMP kettészakadt, és megszűnt a párt parlamenti frakciója. A korábbi frakciótagok által betöltött helyeket és parlamenti tisztségeket így újra kell osztani. A Fidesz frakcióvezetője megjegyezte, a kormánypárt egyik megüresedett posztra sem akar képviselőt jelölni.

Rogán Antal elmondása szerint mind a két fél ugyanannyi bizottsági helyet, egyikük bizottsági alelnökséget, másikuk egy jegyzői pozíciót kapna. „A bizottsági elnöki posztot nem lehet a 7-ek és a 8-ak között szétosztani egyenlő arányban, ezért azt gondoltuk – fogalmazott Rogán Antal –, hogy erre a tisztre Szili Katalint javasolnánk, miután ő is jelezte, hogy erre egyébként igényt formálna.

Szili egyébként nagy tapasztalattal is rendelkezik, hiszen korábban környezetvédelmi államtitkár volt, az egyik leghosszabb ideje független parlamenti képviselő, így ő töltené be a bizottsági elnöki posztot” – tette hozzá a frakcióvezető.