Becsült olvasási idő: 1 perc
Újrapapír versenyt hirdet a Humusz

A Humusz Szövetség célja, hogy az üzleti szférában is felhívja a figyelmet a környezetbarát működési gyakorlatokra- közölte a szervezet.

Március 1. az Újrapapír Napja. Ennek jegyében indult az a cégek között meghirdetett verseny, amelyre 2013. március 31-ig lehet pályázni. A pályázatra jelentkezhetnek gazdálkodó szervezetek, vagy azok részlegei (osztályai, csoportjai, projektjei) az általuk végzett tevékenység típusától és méretétől függetlenül, de amelyek az elmúlt két év során sikereket értek el a papírfelhasználás csökkentésében.

A pályázat célja, hogy a Humusz Szövetség felhívja a figyelmet az irodai papírfelhasználás csökkentésének és az újrapapír használatának jelentőségére. A pályázatban a szervezők beszámolót várnak, amelyben az indulók bemutatják, hogy miként csökkentették a papírhasználatot, és hogyan sikerült népszerűsíteniük az újrapapír használatát saját irodájuk és munkatársaik körében. Lényeges szempont, hogy a dolgozók hogyan képesek együttműködni a közös cél érdekében.

A pályázat elbírálásánál a következő szempontok meghatározóak a vállalat méretével arányosan:

a felhasznált papír mennyiségének csökkenése,
a felhasznált újrapapír arányának növelése,
a bevont közösség nagyságát (az adott csoport, részleg teljes létszámához viszonyítva),
az alkalmazottak ösztönzésének módja a papírcsökkentésre,
a közösségi együttműködés sikeressége.


A legjobb beszámolók beküldői szemléletformáló ajándékcsomagot kapnak, továbbá a győztes csapat egy "nulla hulladék" szemléletformáló, zöld képzésen vehet részt.