„Csak” 9 tonna szemetet szedtek ki a Tiszából

„Csak” 9 tonna szemetet szedtek ki a Tiszából

...és 156 mikroműanyag részecskét azonosítottak.

Rekord mennyiségű hulladékot szedtek az országos akcióban

Rekord mennyiségű hulladékot szedtek az országos akcióban

Rekord mennyiségű szemetet gyűjtöttek össze a 6. TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért mozgalom önkéntesei: 2.857 tonna eldobált, illegálisan lerakott szeméttől tisztították meg hazánk területét. Ez a mennyiség több, mint Budapest lakossága által másfél nap alatt megtermelt teljes szemétmennyiség.

Egy 20 éves fiú találmánya mentheti meg az óceánokat

Egy 20 éves fiú találmánya mentheti meg az óceánokat

Egy zseniális ötletnek köszönhetően több billió tonnányi szeméttől szabadulhatnak meg az óceánok – olvasható a Nők Lapja Café honlapján.

Itt az OHÜ 2014-es Filmpályázata

Itt az OHÜ 2014-es Filmpályázata

Újra meghirdeti Filmpályázatát az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség (OHÜ). Az immár második alkalommal megvalósuló megmérettetés, amelynek mottója: „Egyedül nem megy!”, célja, hogy fiatal, tehetséges filmkészítők segítségével vigye közelebb az emberekhez a hulladékkal kapcsolatos környezetvédelmi és társadalmi problémákat. A beérkező pályamunkákat idén is neves szakemberekből – többek között, mint Vadon János és Novák Péter – álló zsűri értékeli majd, a legjobb filmek készítői között összesen majd kétmillió forintot osztanak szét. A korábbinál jóval nagyobb volumenű filmpályázatra bevezetésként a Halálos hulladék 3. című filmtrailer toborozza az alkotókat.

Hadat üzentek a kémkedő intelligens kukáknak

Hadat üzentek a kémkedő intelligens kukáknak

Az elmúlt hetek titkos adatgyűjtési botrányai nyomán a brit hatóságok harcot hirdettek a Londonban egyre jobban terjedő intelligens szemeteskukák ellen. 

Bajok lehetnek a szeméttörvénnyel

Bajok lehetnek a szeméttörvénnyel

Jelentős deficitet hozhat az önkormányzatoknak a hulladéktörvény (Ht.) újabb módosítása, amelyről ma tartanak általános vitát a parlamentben.

Holland megoldás az úszó szemétdombokra

Holland megoldás az úszó szemétdombokra

Holland tinédzser talált megoldást a tengereket veszélyeztető globális problémára.

Malmöben büntetnének az élelmiszer kidobálásáért

Malmöben büntetnének az élelmiszer kidobálásáért

Malmö önkormányzata megelégelte, hogy évente 33 ezer tonna ételhulladék kerül a szemétbe.

Újrapapír versenyt hirdet a Humusz

Újrapapír versenyt hirdet a Humusz

A Humusz Szövetség célja, hogy az üzleti szférában is felhívja a figyelmet a környezetbarát működési gyakorlatokra- közölte a szervezet.

Szén helyett szemét kerülhet a hőerőművekbe

Szén helyett szemét kerülhet a hőerőművekbe

Fél tonna szemét fejenként az unós átlag. A 27 tagállamban minden emberre 503 kilogramm kommunális hulladék jutott 2011-ben. Lakosonként kevesebb, mint 400 kilogramm hulladékot állított elő Magyarország. A legtöbb szemetet, fejenként 718 kilogrammot Dánia lakossága termelte

Zöldülnek a hazai fesztiválok

Zöldülnek a hazai fesztiválok

Jelentős „zöldülésen” mentek át a hazai fesztiválok, átlagosan felére csökkentették ökológiai lábnyomukat az idén nyáron. A termelődő szemét mennyisége például nem egészen harmada volt az öt évvel ezelőttinek.

Bezöldül a Milka

Bezöldül a Milka

Magyarországon elsőként indít gyűjtőprogramot csokoládé csomagolóanyagok újrahasznosítására a Kraft Foods a TerraCycle hulladékújrahasznosító céggel.

Magyaroké a Green Oscar

Magyaroké a Green Oscar

Raisz Iván és Barta István találmánya, a metanol előállítása kommunális hulladékból nyerte meg a "Zöld Találmányok Nemzetközi Versenyét" Nürnbergben.