hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 1 perc
Telórejtő deszkával kampányol a KOMETA

A vállalat friss kutatása szerint a magyar családok többségénél a beszélgetések helyett a képernyők uralják a közös étkezéseket, ezért lett első negyedéves kampányuk főszereplője a telórejtő deszka.

A kutatást a KOMETA megbízásából az Opinio Institute Kft. készítette 2026 januárjában, 1339 fő megkérdezésével. A minta reprezentatív volt a magyarországi 16 év feletti lakosságra nézve kor, nem, iskolai végzettség, lakóhely típusa és földrajzi elhelyezkedése szerint.

Az eredmények alapján tízből mindössze három magyar eszik együtt úgy minden nap a családtagjaival és közeli barátaival, hogy közben csak rájuk figyel. Hogy ez az arány javuljon, a KOMETA 2026. január 15. és március 26. nyereményjátékot indít, aminek a fő szlogenje a Rakd el a telót és éld át a Buona vita!-t.

A cél, hogy a fogyasztóik minőségi időt töltsenek együtt szeretteikkel, ezért a kampány heti nyereményei telórejtő deszkák, fődíja pedig egy 4 fő részére szóló szicíliai utazás.

„Felmérésünk azt mutatja, hogy a magyarok többségénél jelenleg a képernyők elvonják a figyelmet még étkezés közben is, pedig ezek az alkalmak a testi és lelki egészségünk megőrzése szempontjából is fontosak. Kutatások is alátámasztják, hogy minél többször van lehetősége valakinek családi, baráti körben jó hangulatú közös ebédekre, vacsorákra, annál kiegyensúlyozottabbá válik és sokkal egészségesebb étkezési szokásokat alakíthat ki”

– hangsúlyozta Dobos Ádám, a KOMETA marketing menedzsere.

Borítókép: KOMETA