A szakmai találkozó hagyományosan – a magyar közösségi bormarketing aktualitásai mellett – a borágazatot érintő gazdasági jellegű témákat járja körbe. A rendezvény célja, hogy a résztvevők belülről szemléljék a borágazat helyzetét, problémáikra megoldásokat keressenek és találjanak. Hagyományainkhoz híven, ez évben is egy-egy ismert és elismert külföldi szaktekintély „kívülről szemlélve” mutatja be hazánk borágazatát.
A konferencia első napján tartott plenáris ülés az ágazatot érintő változásokról, az elmúlt év eredményeiről szól. Fontos szerepet szánnak a közösségi bormarketing mellett, a termékleírások kapcsán kialakuló változások bemutatásának, a szakmaközi szervezet alakulásának is. A jövőt érintően kiemelkedő kérdés a 2014-2020 közötti EU-s támogatások tervezett rendszere a szőlő és borágazatban. A konferencián ezt járják körül.
Emellett részletes betekintést nyernek a résztvevők a nemzetközi bormarketing világába, ahová ez évben Portugália és Németország lesz a középpontban. A Magyar Sommelier Szövetség tolmácsolásában a nemzetközi és hazai gasztronómia trendek és lehetőségek is bemutatásra kerülnek.
A programból nem maradnak ki a marketing legaktuálisabb trendjei sem. Szó lesz a fogyasztói magatartásról, az értékesítési csatornák változásairól és a kommunikáció legújabb lehetőségeiről.
Előadók: Harsányi Dávid – BGF-KKK adjunktusa, a Borászportál online bormagazin (bor)tanácsadója; Káli Ildikó – Magyar Sommelier Szövetség, elnök; Klemens Ádám – Magyar Sommelier Szövetség, főtitkár; Dr. Kopcsay László – Budapesti Gazdasági Főiskola, docens; Mészáros Kálmán – MGSzH Borászati Igazgatóság, igazgató; Pálffy István –
bor-szakújságíró; Paulo Russell-Pinto – Instituto dos Vinhos do Douro e do Porto, marketing és kommunikációs igazgató; Reibach János – ISSUSE Mangament Kft, ügyvezető; Dr. Simon Péter – Agrármarketing Centrum, igazgató; Dr. Szolnoki Gergely – Forschungsanstalt Geisenheim, docens; Tari Katalin – Szent István Egyetem; Dr. Tarján Balázs – Bor Eredetvédelmi Bizottság, elnök; Tornai Tamás – MSZBSZ, elnök; Dr. Tóth Attila – Vidékfejlesztési Minisztérium, főosztályvezető
Új időpontban várják Önt Sopronba, a Kékfrankos fővárosába 2012. január 19-20-án a XII. Magyarországi Bormarketing Konferencián.
További információ és részletes program: www.bormarketingkonferencia.hu

