Ismét napirendre került az Európai Unióban a pálinkafőzés adómentességének kérdése – erről tájékoztatta a Magyar Nemzetet a pénzügyminiszter helyettese. Tállai András államtitkártól a lap megtudta, hogy a kérdést Szlovénia képviselői vetették fel nemrégiben, a kezdeményezéshez Magyarország azonnal csatlakozott.
– Mivel a téma erősen érinti a hazai viszonyokat, ezért a magyar pénzügyi kormányzat rövid idő alatt javaslatot dolgozott ki. Azt indítványoztuk, hogy az Európai Unióban évente száz liter tömény italt állíthasson elő adómentesen minden polgár – fogalmazott az államtitkár, majd hozzátette: az adómentesség az otthoni főzésre ugyanúgy vonatkozna, mint arra a helyzetre, ha valaki bérfőzdébe viszi a cefréjét.
Az elképzelés megvalósításához arra volna szükség, hogy megváltozzon az alkoholok ügyével foglalkozó uniós irányelv. – A döntést – mondta Tállai András – akár májusban meg is hozhatják.
A miniszterhelyettestől a Magyar Nemzet megtudta, hogy a kérdésben – mint oly sok hasonló témában – nem egységes a tagállamok álláspontja. Egyes nyugati és északi országok nem hajlanak a módosításra, de akadnak pártolói is az adómentes párlatkészítésnek.

Becsült olvasási idő: 1 perc
Újra adómentessé válhat a pálinkafőzés
Akár már májusban döntés születhet az Európai Unióban arról a kezdeményezésről, hogy adómentes legyen az otthoni pálinkafőzés. Az elképzelés megvalósításához arra volna szükség, hogy megváltozzon az alkoholok ügyével foglalkozó uniós irányelv. — A felvetést a magyar kormány is pártolja — mondta a Magyar Nemzetnek Tállai András, a pénzügyminiszter helyettese.
