A miniszter közölte: a minőségi élelmiszertermelés pozícióinak erősítése a kormány kiemelt célja, igyekeznek kedvezőbb jogi és piaci környezetet teremteni a gyulaihoz hasonló termékeket gyártó hazai vállalkozások részére.
„Az ország legrégebbi és egyben legújabb húsüzemében" újraindult termelés révén továbbra is ott lesz az üzletek polcain a gyulai kolbász, a gyulai májasok és húskészítmények. A városban és térségében 280 munkahelyet sikerült megőrizni, minden esély adott a sertéstenyésztés sikeres újjáélesztésére, és a bővülő ágazatnak a foglalkoztatásra is pozitív hatása lesz” – fejtette ki a miniszter.

Becsült olvasási idő: 0 perc
Újraindult Gyulán a termelés
Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter Budai Gyula államtitkárral együtt február 6-án Gyulára látogatott, ahol részt vett a húsüzem újraindításán. A vidékfejlesztési miniszter szerint a minőségi élelmiszertermelés nagy jövő előtt áll Magyarországon.
