Ukrajna legnagyobb baromfitermelője különösen Európában nyitott a további nemzetközi terjeszkedésre
Az ukrán MHP – az ország legnagyobb baromfihús-termelője – 2025-ben összesen 926,3 ezer tonna baromfit állított elő, ami 8 százalékos növekedést jelent éves összevetésben. A bővülést elsősorban az európai leányvállalatok teljesítménye húzta, miközben az ukrajnai termelés 5 százalékkal csökkent.
A vállalat európai divíziója – amelyhez a szlovén Perutnina Ptuj és a tavaly felvásárolt spanyol UVESA Group is tartozik – 70 százalékkal növelte kibocsátását, így már közel 250 ezer tonnás volumenről beszélhetünk. Az MHP jelezte: további beruházásokat tervez az UVESA üzemeiben is, hogy tovább növelje kapacitásait és exportját.
„A háború súlyos kihívásai ellenére Ukrajna-szerte továbbra is működőképes minden üzleti szegmens, beleértve a rakétatámadásokat, az energiaellátási zavarokat és a logisztikai korlátokat”
– áll az MHP jelentésében.
A cég szerint az ukrajnai működést továbbra is jelentősen nehezítik a háborús körülmények, az energiaellátási problémák és a logisztikai kihívások. Az MHP ugyanakkor alternatív energiaforrásokkal – például biogáz- és generátorrendszerekkel – igyekszik biztosítani a folyamatos termelést.
A Poultry World beszámolója szerint az MHP továbbra is nyitott a nemzetközi terjeszkedésre, különösen az európai piacokon, ahol a vállalat a magasabb hozzáadott értékű és kényelmi termékek irányába mozdul el.


