Becsült olvasási idő: 0 perc
Vágott dohány, feketén

Illegális dohányfeldolgozót találtak a rendőrök és a pénzügyőrök Nyírbogdányban - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense kedden az MTI-vel.

Fehérvári Marietta százados tájékoztatása szerint a rendőrök hétfőn igazoltattak egy személygépkocsival közlekedő 38 éves helyi lakost a Nyíregyházához közeli településen, s az autójában nagy mennyiségű vágott dohányt találtak.

A rendőrök értesítették a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársait, és közösen házkutatást tartottak a férfi lakásán. Ott bukkantak az illegális dohányfeldolgozóra, és 100 kilogramm, mintegy másfél millió forint értékű, eladásra előkészített dohányt találtak. Lefoglaltak egy feldolgozáshoz szükséges gépet is.

Az ügyben az adó- és vámhivatal indított eljárást.