Becsült olvasási idő: 1 perc
Valóban lesz együttműködés a hazai dohánypiacon?

A Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit (NDN) Zrt. együttműködést szeretne elérni a dohánypiaci szereplők között.

Az együttműködésre vonatkozó szándéknyilatkozatot valószínűleg több állami (NFM, NAV, NDN) szereplő mellett aláírja majd a BAT, a Continental, az Imperial, a JTI, a Philip Morris és a Róna Dohányfeldolgozó Kft. is.

A Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit (NDN) Zrt. által előkészített tervezet még ezen a héten békét teremthet a magyarországi dohánykereskedelemben. Gyulai Zsolt, az NDN vezérigazgatója már korábban is azt hangsúlyozta, hogy mindenképpen el szeretné érni a rendszeres szakmai konzultációt valamint azt, hogy egy összehangolt rendszer alakuljon ki.  Nem véletlenül esett a választás erre a 6 dohányipari cégre, ugyanis velük együtt a széles termékkört felvonultató trafikoknak még számtalan beszállítóval kell majd kapcsolatot tartani.

NAV értesülések szerint az engedélyezési folyamatok jelenleg rendben zajlanak, s eddig 3498 darab dohánytermék-kiskereskedelmi engedély iránti kérelem érkezett a hatósághoz, továbbá 467 darab engedélyt adtak már ki. Mindez az eredmény jól mutatja, hogy a júliusi kezdéshez közeledve a trafiküzemeltetők egyre jobban aktivizálják magukat annak érdekében, hogy elsején törvényes keretek között ki tudjanak nyitni.