Becsült olvasási idő: 1 perc
Ez volt az első Hungarikum Hétvége

Véget ért a Budai Várban az első Hungarikum Hétvége, 8800 látogató volt kíváncsi a magyarok büszkeségeire. A Magyar Ízek Alapítvány égisze alatt, és a HTX Advertising & Event közreműködésével szervezett, hagyományteremtő esemény slágerei a 100 éves szikvízkészítő-gép és a pálinkafagyi voltak. Jövőre újra megrendezik a rendezvényt, ahol bemutatkozhatnak majd az új hungarikumok, köztük a Szerencsi csoki is.

A Hungarikum Hétvége megnyitóján közös, digitális fotó készült a 41 hungarikumról, majd az ezt tartalmazó adattárolót elégették és vízbe dobták. A képet az esemény zárásáig sikeresen mentettek meg a KÜRT Zrt., amelynek módszere szintén hungarikum.

hu„A műanyag külső ház erősen ráégett a merevlemezre, ezért ennek a lebontása bonyolult és időigényes feladat volt, több cél szerszámmal is nekiláttunk. A lemez sérülése igen nagy volt. A víztől sérült a külső és a belső elektronika is egyaránt, valamint az író-olvasó fej tönkrement. A megfelelő alkatrészekkel újra működésre bírtuk az eszközt, így sikeres fizikai másolatot készítettünk róla. Ez biztonsági szempontból rendkívül fontos, hiszen a disc működése a súlyos hibától bizonytalan, így, ha azon próbálkoznánk az adatmentés technológiával, könnyen előfordulhat, hogy végleg tönkremegy és több esélyünk nincs” – mondta el Zsebők Barbara, a KÜRT Zrt. marketing referense.

hunA Hungarikum Hétvége négy napja alatt megközelítőleg 9 ezren látogattak ki a rendezvényre és ismerkedtek meg a 41 hungarikummal. A legnépszerűbb hungarikumok a Tokaji borok és a pálinkák mellett a kolbászok és szalámik voltak, de a látogatók között osztatlan sikert arattak az olyan látványosságok, különlegességek, mint a 100 éves szikvízkészítő-gép és a pálinkafagyi.

„A rendezvény fő célja teljesült. Rengeteg család, számos külföldi turista látogatott el a rendezvényünkre, amelyet jövőre is megrendezünk” – emelte ki Pap Krisztián, a szervező Magyar Ízek Alapítvány alapítója.