hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 1 perc
Vidékfejlesztési stratégia körvonalazódik civil szervezetekkel

Kapcsolatépítés indult a Magyar Vidéki Paktum és az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság között. A vidéki fejlesztésekkel és agrárstratégiával foglalkozó együttműködésben már 36 hazai szervezet vesz részt.

A Magyar Vidéki Paktum képviselői május 22-én Budapesten egyeztettek az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság (EGSZB) delegáltjával. A találkozó középpontjában a vidéki térségek jövőjével, a civil együttműködéssel és a hosszú távú agrárstratégiai tervezéssel kapcsolatos kérdések álltak.

Az EGSZB az Európai Unió tanácsadó testületeként a civil szervezetek, valamint a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletek álláspontját közvetíti az uniós döntéshozatal felé. A Magyar Vidéki Paktum indulását követően az együttműködés felvette a kapcsolatot az EGSZB mezőgazdasági és vidékfejlesztési ügyekkel foglalkozó NAT szekciójával is.

A budapesti egyeztetésen a résztvevők áttekintették azokat az uniós szakmai anyagokat és stratégiai dokumentumokat, amelyek a hazai vidék- és agrárstratégia kialakításában is szerepet kaphatnak. Emellett szó esett arról is, milyen lehetőségek nyílhatnak meg a magyar civil szervezetek számára az európai szakmai együttműködésekben.

Kállay Piroska, az EGSZB NAT szekciójának alelnöke a találkozón arról beszélt, hogy Brüsszelben kiemelt figyelemmel követik a magyar vidéki civil kezdeményezéseket, különösen a klímaváltozás és a vidéki térségek előtt álló gazdasági kihívások miatt.

A Magyar Vidéki Paktumhoz az elmúlt időszakban további szervezetek csatlakoztak, így jelenleg már 36 szakmai szereplő vesz részt az együttműködésben. A szervezet célja egy hosszú távú vidék- és agrárstratégiai javaslat kidolgozása civil oldalról.