Becsült olvasási idő: 1 perc
Világszerte drágább lett az élelmiszer

Emelkedtek az élelmiszerárak globálisan márciusban az előző hónaphoz képest az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) csütörtökön közzétett elemzése szerint. 

Emelkedtek az élelmiszerárak globálisan márciusban az előző hónaphoz képest az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) csütörtökön közzétett elemzése szerint. Ennek oka a tejtermékek árnövekedése volt, miközben nem változott a gabonatermékek ára.

A szervezet által minden hónapban kiszámított élelmiszerár-index márciusban 212,4 pont lett, 1 százalékkal emelkedett a februári 210,7 ponthoz képest. A februárral záródott négy hónapban az index a 210-212 pontos sávban mozgott, miután a nyári hónapokban felugrott a mutató, mert szárazság tizedelte a gabonatermést az Egyesült Államokban és más fontos termelő országokban.

Az arab országokban a 2011 tavaszán kitört zavargások idején a mutató 238 pont volt. Az indexet egy szemes terményeket, olajos magvakat, tejtermékeket, húsféléket és cukrot tartalmazó élelmiszerkosár árának változása alapján határozzák meg a FAO szakértői.

A nemzetközi szervezet márciusban ismertetett előrejelzése szerint az idén fellendül a globális gabonatermés, 2,309 milliárd tonnát takarítanak be, 3 millió tonnával többet a tavalyinál.