Becsült olvasási idő: 1 perc
Zárt vásárcsarnok épül a gyulai piacon

Zárt vásárcsarnok épül a gyulai piacon a tanyafejlesztési program támogatásával, 48,3 millió forintból. A 485 négyzetméteres épület alapkövét kedden rakta le Görgényi Ernő (Fidesz) polgármester és Kovács József (Fidesz) országgyűlési képviselő.

Gyula város önkormányzata a zárt csarnok építésére 43,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a Vidékfejlesztési Minisztérium Tanyafejlesztési Program pénzügyi keretéből. A csarnokot a helyi termelők április végén vehetik birtokba.

Görgényi Ernő hangsúlyozta: Gyula számára fontos a piac, a helyben előállított termékek kiskereskedelmének első láncszeme, a vásárlók és a termelők közvetlen találkozó helye. Gyula patinás piacán eddig zárt csarnok nem volt. Hozzátette: a piacnak Gyulán turisztikai jelentősége is van, a fürdővárosban tartózkodó vendégek nyolcvan százaléka rendszeresen látogatja a piacot, ahol jó minőségű, ízletes helyi zöldségeket, gyümölcsöket és egyéb gyulai termékeket lehet közvetlen a helyi termelőktől vásárolni.

Már lehet pályázni a III. Greennovációs Nagydíjra


Ha ön is sokat tesz a fenntarthatóságért, van megvalósult projektje, pályázzon a III. Greennovációs Nagydíjra!

Részletek a honlapon: www.greennovacio.hu  

A csarnokban 35 stand lesz, hatvan asztal és üzletek. Kovács József kiemelte: az új csarnokkal javul a helyi kistermelők lehetősége a gyulai piacon, a beruházás hozzájárul az egészséges élelmiszerellátáshoz, erősíti az élelmiszerbiztonságot, a vásárlók számára könnyebb lesz a helyi termékek elérhetősége.