Gyula város önkormányzata a zárt csarnok építésére 43,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a Vidékfejlesztési Minisztérium Tanyafejlesztési Program pénzügyi keretéből. A csarnokot a helyi termelők április végén vehetik birtokba.
Görgényi Ernő hangsúlyozta: Gyula számára fontos a piac, a helyben előállított termékek kiskereskedelmének első láncszeme, a vásárlók és a termelők közvetlen találkozó helye. Gyula patinás piacán eddig zárt csarnok nem volt. Hozzátette: a piacnak Gyulán turisztikai jelentősége is van, a fürdővárosban tartózkodó vendégek nyolcvan százaléka rendszeresen látogatja a piacot, ahol jó minőségű, ízletes helyi zöldségeket, gyümölcsöket és egyéb gyulai termékeket lehet közvetlen a helyi termelőktől vásárolni.
| Már lehet pályázni a III. Greennovációs Nagydíjra |
Részletek a honlapon: www.greennovacio.hu |
A csarnokban 35 stand lesz, hatvan asztal és üzletek. Kovács József kiemelte: az új csarnokkal javul a helyi kistermelők lehetősége a gyulai piacon, a beruházás hozzájárul az egészséges élelmiszerellátáshoz, erősíti az élelmiszerbiztonságot, a vásárlók számára könnyebb lesz a helyi termékek elérhetősége.


