Becsült olvasási idő: 1 perc
Zöld sofőrprogramot indított a Tchibo

Környezettudatos gépjárművezetési-programot indított a Tchibo Budapest Kft. – ezzel évente 100 tonna szén-dioxidot takaríthat meg a vállalat. A márciusi tréningen a mogyoródi tanpályán a cég teljes kereskedelmi csapata környezettudatos vezetési képzésben részesült.

A tréningen szerzett tudásnak köszönhetően gépkocsinként átlagosan 5 százalékkal csökkenő üzemanyag-felhasználásra, éves szinten pedig mintegy 100 tonnával kevesebb szén-dioxid kibocsátásra számít a Tchibo Budapest Kft.

A vállalat dolgozói a program során egy 20 kilométeres útvonalon sajátították el a zöld vezetés fogásait, mint például a helyes sebességváltás és fékezés, vagy a megfelelő követési távolság betartásának gazdaságossági előnyeit. A próbakörök során mérték a fogyasztást, az átlagsebességet, és a fordulatszámot.

A Tchibo Budapest Kft. járművei évente több mint kétmillió kilométert tesznek meg. Az eddigi eredmények szerint egy kis odafigyeléssel, az átlagsebesség megtartása mellett mintegy 5 százalékkal csökkenthető a felhasznált üzemanyag mennyisége, s mintegy 5-6 százalékkal kevesebb szén-dioxid juthat majd a levegőbe. Magyarországon mintegy hárommillió jármű fut az utakon, környezettudatos autóhasználattal azonban jelentősen vissza lehetne szorítani a kipufogókból távozó, légkört károsító anyagok mennyiségét.

A Tchibo Budapest Kft. a kurzuson elsajátított ismeretek gyakorlatba történő átültetése érdekében az idei évtől üzemanyag takarékossági programot és versenyt is szervez munkatársainak.