
Pompásan tejel az élelmiszer-hamisítás
Egyre veszélyesebb eszközökhöz nyúlnak az elkövetők.
Átcímkézett dinnyét foglalt le a NÉBIH
Átcímkézett dinnyét foglaltak le a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) ellenőrei a Nagykálló környéki felvásárló telepen és megtiltották a gyümölcs forgalomba hozatalát.
Úgy néz ki, elcsitult a vihar
A McDonald’s hamburgereire vágyó kínaiak fellélegezhetnek – írja a Népszabadság Online. Az amerikai gyorséttermi lánc két hét után ismét forgalmazza egységeiben a BigMacet és társait.
Nagyban folyt az átcímkézés
Négy gyanúsítottat, köztük egy rendőrt vettek őrizetbe, miután fény derült egy lejárt szavatosságú élelmiszerek átcsomagolásával, átcímkézésével, illetve továbbértékesítésével foglalkozó szervezet működésére Pest megyében - közölte a Pestvidéki Nyomozó Ügyészség szóvivője hétfőn az MTI-vel.
Lengyel volt a vecsési savanyúság
Lengyel savanyúságot csomagolt át és árult magyarként egy vecsési cég. Mintegy 50 tonnát dobtak piacra. 9 millió forintra büntették őket. A vidékfejlesztési tárca szervezett hálózatról, vagyis zöldség maffiáról beszél. Ezért folytatják a razziákat. A Duna TV riportja.
35 ezer átcímkézett konzervet találtak
Két kamionnyi átcímkézett uborka- és zöldparadicsom konzervet találtak Tolna megyében.
Száztíz kiló lejárt szavatosságú húst fogtak
Száztíz kilogramm átcímkézett szalámit, párizsit foglalt le az állategészségügyi hatóság szerdán egy siófoki nagykereskedésnél.
