Becsült olvasási idő: 1 perc
Lengyel volt a vecsési savanyúság

Lengyel savanyúságot csomagolt át és árult magyarként egy vecsési cég. Mintegy 50 tonnát dobtak piacra. 9 millió forintra büntették őket. A vidékfejlesztési tárca szervezett hálózatról, vagyis zöldség maffiáról beszél. Ezért folytatják a razziákat. A Duna TV riportja.

Zöldségeket rakodtak most is a vecsési telepen. Bent álltak a kamionok és sorra teltek meg a zöldséges ládák. A hatóságok gyanúja szerint itt címkéztek át több száz tonna zöldséget. Külföldről vették a répát és a hagymát, aztán magyarként adták tovább.  Néhány napja csaptak le a cégre. A lengyel címkét leszakították a fehér zsákokról, aztán magyar jelzésű dobozokba csomagolták az árut és sokkal drágábban adták el azt.

Helik ferenc, főállatorvos, Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal: - Egy kilós, öt kilós zsákokba berakom és azon már úgy tüntetem fel, hogy ez magyar.

A módszert magyarázza az Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal vezetője. Azt mondta, amikor rajta ütöttek a cégen, épp 50 tonna zöldséget akartak átcímkézni.

Helik ferenc, főállatorvos, Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal: - Egyértelmű tettenérés volt. A sárgarépából már öt tonna magyarosítva volt, magyar csomagolással, magyar jelöléssel látták el. A várható bírság összege körülbelül 9 millió forint lesz.

A nagybani piacon augusztus óta folyamatosak a razziák, a pénzügyőrök és az Élelmiszerlánc-biztonság emberei ellenőriznek, több hasonló címkézésre is rábukkantak már.

Budai Gyula, parlamenti államtitkár, Vidékfejlesztési Minisztérium: - Egy maffiaszerű hálózat működik a nagybani piacon.

A vidékfejlesztési tárca államtitkára azt mondta, októbertől a razziákhoz rendőri segítséget is kér a minisztérium. Azt gyanítják ugyanis, hogy egy teljes maffiahálózat nyerészkedik azzal, hogy átverik a fogyasztókat.

Budai Gyula, parlamenti államtitkár, Vidékfejlesztési Minisztérium: - Magyar áruként juttatják el a magyar fogyasztókhoz. Egyrészt ezzel megtévesztik magát az üzletláncot és megtévesztik a fogyasztókat is.

Idén eddig mintegy 75 tonna hamis jelzésű zöldséget foglaltak le a hatóságok a piacokon.