
Májusi rendszerváltás a bankolásban: ügyfelekért harcolnak a bankok
Sosem látott számlacsomagokkal és nullákkal csábítanak.
Látványosan fejlődtek a banki fenntarthatósági jelentések
Különösen ami a klímakockázatokat és a társadalmi hatásokat illeti.
A járvány óta nem kényszerültek ennyi drága folyószámlahitelre a magyarok
Utoljára négy és fél éve kényszerültek annyi folyószámlahitelt felvenni a megszorult bankszámlás ügyfelek, mint az idén szeptemberben.
Megugrott a hitelfolyósítás
A Világgazdaságra hivatkozva a Kamaraonline arról ír, hogy ez nagyrészt annak is köszönhető, hogy a pénzintézetek jelentős része már az év elején különböző akciókkal próbálja felkelteni az ügyfelek érdeklődését a személyi hitelek iránt.
Öntudatlanul is adót csalnak a bankok a Penny Marketben?
Az adóhivatal álláspontja szerint a készpénzfelvételekre vonatkozó 6 ezrelékes illeték terheli a Penny Marketnél nemrégiben bevezetett cash back szolgáltatás tranzakcióit - tudta meg a HVG. Ez lényegében véve azt jelenti, hogy a mostani formájában a szolgáltatás adócsalást idéz elő. A NAV ezzel az állásfoglalással újabb megválaszolatlan kérdéseket vetett fel.
Hétfőn jár le a bejelentkezés határideje
Ma jár le az ingyenes készpénzfelvételre bejelentkezés első határideje. Aki a számlavezető bankjánál a szükséges formanyomtatványon még hétfőn megteszi ezzel kapcsolatos nyilatkozatát, már februárban kétszer ingyenesen vehet fel készpénzt, összesen 150 ezer forintot.
300 milliót fizettek vissza a bankok
A tranzakciós illeték jogtalan áthárítása miatt augusztus végéig több banknak összesen 300 millió forintot kellett visszafizetni az ügyfeleknek.
A kártyás vásárlás sem ingyenes többé
A Citibank sem bírta tovább, kijött az új hirdetmény, amiben a legtöbb számlacsomag esetén még a kártyás vásárlásért is fizetni kell. A díj az új adómértékkel megegyező, tehát 3 ezrelék az elektronikus pénzmozgások után és 6 ezrelék a készpénzfelvételre.
A válság átalakította a fogyasztók gondolkodását, pénzügyi szokásait is
A GfK piackutató intézet az úgynevezett Retail Banking Monitor (RBM) kutatás keretében gyűjt adatokat minden évben a közép- és kelet-európai országok pénzügyi piacának legfontosabb mutatóiról. Az idei felmérés Magyarország mellett még 14 közép-kelet európai ország piacát vizsgálta.
Már nem nejlonzacsiban viszik a pénzt
Lejárt a nejlonzacskós bevételszállítás korszaka: felismerve, hogy már akár havi pár tízezer forintért is minőségi és biztonságos készpénz-logisztikai megoldásokhoz juthatnak, egyre több kiskereskedelmi egység fordul a hozzáértő szolgáltatók irányába. Emellett az ATM-készülékek integrált kiszolgálása és a modernebb berendezések telepítése jellemzi 2012-ben a készpénz-logisztikai iparágat, amelynek forgalma 28-30 milliárd forint körül alakul az idei évben – állapítja meg legfrissebb elemzésében a szektor egyik vezető szereplője, a Brink’s Magyarország.
Demján szerint tíz évig nem javul az életszínvonal
Vegyes eredményeket hozott az Orbán-kormány első két éve és a kilátások sem jobbak ennél – állapítja meg a Wall Street Journal riportja.
Mikor tudunk pénzt felvenni a boltokban?
Semmi gond, szólunk a pénztárnál, hogy ötezer forintot vegyen le a kártyánkról, 2700-ból kiegyenlítjük a számlát, 2300 forintot pedig készpénzben megkapunk.
