
Békés megyét is elérte a madárinfluenza
A Nébih szakemberei ismét egy tömőlúdtelep állatainál mutatták ki a vírust.
Madárinfluenza: csökken a nyomás
A hatékony és határozott hatósági intézkedéseknek is köszönhetően május 15-e óta nem volt újabb madárinfluenza kitörés Békés megyében. A kedvező járványügyi eredmények alapján június 24-én Békés megye nagy részén a Nébih elrendelte a megfigyelési körzetek feloldását, így újra zavartalanul folyhatnak a belföldi és az unióba irányuló szállítások.
Békés megyében kender termesztésébe fogtak az önkormányzatok
Az idén 25 Békés megyei önkormányzat 143 hektáron termesztett ipari kendert a start munkaprogramok részeként, a termény betakarítása várhatóan 3-4 héten belül fejeződik be - nyilatkozta a Békés Megyei Ipari Kender Konzorcium elnöke hétfőn.
Békés megye legjobb pálinkáját idén is keresik
A Békés Megyei Önkormányzat idén is meghirdette a megye pálinkája versenyt, a győztest a 18. Gyulai Pálinkafesztiválon hirdetik ki.
Kevesebb méz várható idén, télen a méhek egynegyede elhullott Békésben
A méhek 15-20 százaléka hullott el Békés megyében a télen. A túl kevés termelő méh miatt valószínűsíthető, hogy idén kevés repce- és akácméz lesz - tájékoztatott a Békés Megyei Méhész Egyesület elnöke.
200 millió forint forgalmi adócsalás Békés megyében
Jogerősen hét év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla csütörtökön egy pusztaföldvári gabonakereskedőt, aki több mint 200 millió forint forgalmi adót nem fizetett meg.
Békés megyében befejeződött az őszi betakarítás
Befejeződtek az őszi betakarítási munkálatok Békés megyében, a gazdálkodók jó közepes évet zártak - mondták kedden a megkérdezett szakemberek.
Még a héten befejezik a betakarítást Békés megyében
Békés megyei aratási bizottság kilencvenöt százalékosra minősítette az őszi búza betakarítását a megyében, a munkák a hét közepére várhatóan teljesen befejeződnek - tájékoztatta a hétfői ülés után Kozsuch Kornél levezető elnök az MTI-t.
Bemutatkoztak Békés-megye hungarikumai
Új fejezet nyílt 2012-től Magyarország nemzeti értékeinek megőrzése terén, hiszen a magyar nemzeti értékekről és a hungarikumokról szóló jogszabály felhatalmazásával megújult lehetőségeket kapott nemzeti értékeink védelme. Békés megyében immár negyedik alkalommal egy helyen voltak megtalálhatóak a Kárpát-medence nemzeti értékei, de a „Hungarikum törvény” megalkotása óta most először mutatkoztak be Békés megye települési értéktárai és a Békés Megyei Értéktár, hogy megmutassák a működésük óta eltelt kilenc hónap gyümölcsét.
Ivóvízminőség-javító program indul Dél-Békésben
Ivóvízminőség-javító program indul Dél-Békésben Medgyesegyházán és Újkígyóson, a beruházás értéke több mint hétszáz millió forint.
Késik az őszi búza vetése Békés megyében
Késik az őszi búza vetése Békés megyében. A tervezett vetésterület mintegy ötven százalékát vetették be eddig, az őszi árpa és az őszi káposztarepce vetése időben befejeződött - tájékoztatta a Békés megyei Kormányhivatal Földművelésügyi Igazgatósága vezetője az MTI-t.
A vártnál jobb lesz a kukoricatermés Békés megyében
A vártnál jobb lesz a kukoricatermés Békés megyében - közölte a Békés Megyei Kormányhivatal Földművelésügyi Igazgatósága az MTI-t.
Zakuszka okozta az ételmérgezést, nem a hús
2012. szeptember 11-én az egyik legsúlyosabb ételmérgezés, a botulizmus tüneteivel került kórházba egy Békés megyei asszony. Az eset kivizsgálását a hatóságok lefolytatták: az esemény az élelmiszerláncot nem érintette, házi zöldségkonzerv volt a bűnbak.
