
Szentkirályi: a betétdíjas rendszer első időszaka máris bizonyította létjogosultságát
Az újrahasznosítható anyagok begyűjtése és újrahasznosítása új szemléletet honosít meg.
Magyarországon 2024 előtt nem lesz betétdíjas rendszer
Koncessziós rendszert terveznek, folyamatosan egyeztetnek.
Újra feltalált újrahasznosítás
Újra feltalálták a betétdíjas csomagolást az óriásvállalatok – mutat rá a Greenfo. A davosi Világgazdasági Fórumon bejelentett Loop™ megoldás nagyban csökkentheti a fogyasztói egyutas csomagolások mennyiségét.
A joghurt is drágulhat a betétdíj miatt
A betétdíjrendszer bevezetése tízmilliárd forintos beruházást igényel és évi 90 milliárd forintos forgalmat eredményezne.
Később vezetik be a betétdíjat
Már dolgoznak a betétdíj törvényen, de a csomagolási hulladékokhoz kapcsolódó jogszabályt ebben a ciklusban még nem vezetik be - nyilatkozta Illés Zoltán, a Vidékfejlesztési Minisztérium környezetügyért felelős államtitkára szerdán Gödöllőn.
Drágulhat az ásványvíz
Akár 25 százalékos áremelkedést is hozhat az ásványvizeknél a betétdíjas rendszer bevezetése az eldobható flakonokra és dobozokra. A környezetügyi államtitkár cáfolta mindezt.
Betétdíj jön az eldobható palackra is?
Kérdés, a fogyasztó képes-e megérteni, hogy a műanyag palackra rakott többletár visszajár, ha tudatosabban kezeli saját hulladékát.
Milliárdokat takaríthatna meg az állam az italcsomagolásra kivetett betétdíjjal
Az összes eldobható italcsomagolásra kiterjedő kötelező betétdíjas rendszer bevezetését javasolja a Magyar Értékes Hulladék Kezelők Közhasznú Egyesülete (MÉHKE), amelynek számításai szerint a rendszer hosszú távon több tízmilliárd forinttal növelné az állam bevételeit.
Sikeres a RePohár
A Borsodi úttörő szerepet vállal a RePohár hazai bevezetésében, mellyel új irányt szab a környezettudatos fesztiválozás kultúrájának.
