
Cukorgyáraktól kér vissza támogatást az EU
Az Európai Unió Törvényszéke elutasította Magyarország keresetét, és helyt adott az Európai Bizottság érvelésének, amely szabálytalanságokat tárt fel két magyar cukorgyár szerkezetátalakítása során és emiatt az érintettek cégeket megfosztja a korábban megítélt mintegy 11,7 millió euró (3,7 milliárd forint) összegű uniós támogatástól.
Remekül teljesített a kaposvári cukorgyár
Rekordmennyiségű cukor készült a múlt év őszi szezonjában Kaposváron. A helyi cukorgyár összesen 994 ezer tonna répát vett át és dolgozott fel, ami 12 százalékkal haladja meg a 2016-os szintet – írta a Magyar Idők.
Elkezdődött a cukorrépa feldolgozási kampány
A Magyar Cukor Zrt. kaposvári cukorgyárában a mészkemencét Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter gyújtotta be.
Megkezdődött a kampány a kaposvári cukorgyárban
Az ország egyetlen működő cukorgyárában csütörtökön elkezdték az első répaszállítmányok feldolgozását, s ezzel elindult a 120. feldolgozási idény.
Cukor- és helytörténeti múzeum nyílik Petőházán
Tervek szerint nyár végére avatják fel a mintegy nyolcmillió forintból létrejövő múzeumot.
Új lehetőségek a hazai cukorgyártás számára
A cukorgyártás számára új lehetőségeket nyit meg az uniós cukorkvóta-rendszer megszűnése – mondta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a Krónikában vasárnap.
Egyedülálló fejlesztés az utolsó magyar cukorgyárban
Megépült a harmadik biogázfejlesztő fermentor (erjesztőtank) a kaposvári cukorgyárban; ezzel és a már meglévő két fermentorral együtt a feldolgozáshoz szükséges energiaigényének 80 százalékát tudja biztosítani Magyarország egyetlen működő cukorgyára. A szakemberek öt évvel ezelőtt indították el a világon egyedülálló vállalkozást.
Keserédes cukorpiaci kilátások
Érvényesült a papírforma: az élelmiszerek közül tavaly a cukor volt az egyik rekorder, ez különösen megdrágult. Somogyi szakértők az idén 10-15 százalékos növekedést jósolnak, az importra és értékesítésre szakosodott vállalkozások vezetői szerint ismét mozgalmas időszak jöhet.
Kezdik vizsgálni a magyar cukoripar halálának okait
Megtartotta alakuló ülését a cukorgyárak privatizációját vizsgáló bizottság, a 16 tagú testület a jövőben hetente ülésezik, és 180 napon belül jelentést készít – közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium.
A cukorpiacon nincsenek véletlenek
Kezdjük a jó hírrel! Február eleji csúcsa óta negyven százalékkal esett a világpiaci cukorár. Ennek hamarosan le kell képződnie a hazai árakban is, hiszen kitettségünk a sokat emlegetett alacsony önellátási szint miatt kiemelt. A világpiaci korrekció persze nem fog visszatérést eredményezni a korábbi évek szintjére, de a hosszú távú előrejelzések szerint tartós lesz.
Cukorgyárat építenének a dunántúli gazdák
A hazai piacra és az unión kívüli országokba akarnak cukorrépát termelni a rábaközi gazdák, akik egy gyár megépítését is fontolgatják. Az EU-csatlakozás előtt tucatnyi gyárban félmillió tonna cukor készült évente, ma egyetlen gyár működik, 105 ezer tonnás termeléssel.
Szövetkezeti cukorgyár indulhat Kapuváron
Szövetkezeti cukorgyárat hoznának létre az egykori kapuvári lenüzem helyén környékbeli gazdák – írja keddi számában a Kisalföld.
