Búcsút int Győrnek a Negro

Búcsút int Győrnek a Negro

A snackgyártó Mondelez International vállalat áthelyezi a Negro cukorkák gyártását a törökországi Gebzében található üzemébe jövő év június végéig, ezzel megszűnik a Győri Keksz Kft. által üzemeltetett cukorkagyár működése Győrben - tájékoztatta a Mondelez Hungária Kft., valamint a Győri Keksz Kft. kommunikációs tanácsadója csütörtökön az MTI-t.

Szárnyal a hazai cukorkapiac

Szárnyal a hazai cukorkapiac

Szárnyra kapott a hazai cukorkapiac, egyre több vásárló enged meg magának egy kis édes kényeztetést a mindennapokban. Az ágazat forgalma globális szinten is lendületesen növekszik, és 2016-ban meghaladta a 85 milliárd dollárt. A fogyasztási trendek változása folyamatos innovációra készteti a gyártókat; ennek köszönhető, hogy például már a gluténmentes és a vegetáriánus gumicukrok is felbukkantak a boltok polcain.

A brit Tescókban eltávolítják az édességeket a kasszazónából

A brit Tescókban eltávolítják az édességeket a kasszazónából

Az angliai kiskereskedelmi láncok közül a Tesco elsőként távolítja el összes üzlettípusában a cukorkákat és a csokoládékat a pénztárak környezetéből - számol be a FoodBev.com.

Ennyit tejelt eddig a neta

Ennyit tejelt eddig a neta

Több mint 44 milliárd forintot fizettek be a költségvetésbe az egészségre károsnak ítélt élelmiszerek gyártói a népegészségügyi termékadó bevezetése óta - írja a Világgazdaság Online. A Nemzeti Adó- és Vámhivataltól kapott adatok szerint 2011-ben – az év szeptemberétől kellett netát fizetni – 4,7 milliárdot, az első teljes évben, 2011-ben 20,1, míg tavaly 19,1 milliárd forint folyt be a költségvetésbe.