A legtöbbet, 22,7 milliárd forintot az olyan előre csomagolt cukrozott készítmények után fizettek be a gyártók, amilyenek a különféle cukorkák, nápolyik. Bár az adónemet chipsadóként is emlegetik, a sós snackek előállítói csak a második helyen állnak a maguk 7,3 milliárdos befizetésével. A befizetések alapján a harmadik netával leginkább sújtott termékkör az ételízesítőké, amelyek után magas sótartalmuk miatt kell leróni az adót: eddig több mint 6,7 milliárd forintot. Szintén jelentős összeget, 4,8 milliárdot fizettek be az elmúlt években az üdítőital-gyártók.
Ide kattintva a cikk még tovább hízik.

