
Európai szintre emelné a chipsadót a magyar uniós biztos
Az egészségtelen élelmiszerekre kivetett többletadó az unió egészségügyi kiadásainak fedezésére szolgálna.
NETA: drasztikusan drágulna a pálinka
A drágulás felezhetné a keresletet - nyilatkozott Mihályi László, a Pálinka Nemzeti Tanács elnöke. Az országban most 140 – többségében kisüzemi – kereskedelmi és nagyjából félezer bérfőzde üzemel. Az érdekképviseleti szervezet küzd a népegészségügyi termékadó kiterjesztése ellen – írja a hvg.hu.
Eltűnik a chips (is) az iskolai büfékből
Körlevélben tájékoztatta az iskolaigazgatókat az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) az iskolai büfékben árusítható, valamint a tiltott termékekről - közölte a tárca parlamenti államtitkára.
EU-kompatibilis a pálinka jövedéki adóját meghatározó törvény
Megszüntette a pálinka jövedéki adójának ügyében indított kötelezettségszegési eljárását az Európai Bizottság, ugyanakkor újabb jogi eljárást indított Magyarország ellen - közölte az uniós bizottság sajtószolgálata csütörtökön.
Még egy népszerű élelmiszer akadhat fenn a rostán
Elszomorító eredménnyel zárult az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet felmérése. Az ország 14 iskolájában több mint 1200 gyerek reggelizési szokásait vizsgálták, s kiderült, a tinédzserek körében napindító itallá vált az energiaital.
Ennyit tejelt eddig a neta
Több mint 44 milliárd forintot fizettek be a költségvetésbe az egészségre károsnak ítélt élelmiszerek gyártói a népegészségügyi termékadó bevezetése óta - írja a Világgazdaság Online. A Nemzeti Adó- és Vámhivataltól kapott adatok szerint 2011-ben – az év szeptemberétől kellett netát fizetni – 4,7 milliárdot, az első teljes évben, 2011-ben 20,1, míg tavaly 19,1 milliárd forint folyt be a költségvetésbe.
Franciaországban megadóztatják az energiaitalokat
Literenként egy eurós különadóról döntött csütörtökön a francia nemzetgyűlés a koffein- és taurintartalmú energiaitalokra.
Elkészült a neta hatásvizsgálata
A népegészségügyi termékadó (neta) gazdasági hatásait kutató vizsgálatból az is kiderült, hogy a neta „nagy befizetőinek” főbb mérlegadatai 2010-ről 2011-re javultak, valamint az is, hogy a netából tervezett adóbevétel szinte teljes egészében megvalósult
Összemegy a Red Bull
Leépíti magyarországi jelenlétét a Red Bull. A cég a csökkenő fogyasztás és a chipsadó miatt döntött az átszervezés mellett. Az energiaitalt továbbra is értékesítik.
Ismét módosul a chipsadó
A népegészségügyi termékadóról szóló szabályozás újabb módosítását tervezi a kormány, a hatálya alá eső termékek köre nem bővül, inkább pontosításról van szó – számol be a HírTV Szócska Miklós egészségügyi államtitkár vasárnapi nyilatkozatát idézve.
Kormányszintre emelt életérzés
Kivételezett helyzetbe kerülhet az Orbán Viktor miniszterelnökkel a napokban partnerségi megállapodást kötött Coca-Cola. A kormányfő kézjegyével ellátott megállapodásban ugyanis az szerepel, hogy a Coca-Cola HBC Magyarország Kft. „készségét fejezi ki”, hogy a jövőben – más befektetőkkel együtt – véleményezhesse a rá vonatkozó jogszabályokat, például a népegészségügyi termékadót (NETA), közismertebb nevén a chipsadót is.
Megdobta az Eb a neta-bevételt
A korábbi becslésekhez képest kisebb lehet az elmaradás az idei tervhez viszonyítva neta-fronton, a labdarúgó Eb és a nyár ugyanis szépen hizlalja a bevételeket – írta a a Napi Gazdaság.
Újabb termékekre vetné ki a kormány a chipsadót
Hamarosan nyilvánosságra kerül az új termékek köre, amelyeket bevonna a kormány a népegészségügyi termékadó (közismertebb nevén chipsadó) hatálya alá – árulta el Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár a HírTV Rájátszás című műsorában.
