
Európai szintre emelné a chipsadót a magyar uniós biztos
Az egészségtelen élelmiszerekre kivetett többletadó az unió egészségügyi kiadásainak fedezésére szolgálna.
Így módosultak az extraprofitadó szabályai
Szerdán kihirdették a 62/2023. (II.28.) Kormányrendeletet, amely március 1-jei hatállyal módosítja a népegészségügyi és extraprofit adó szabályait.
NETA-könnyítés az exportra termelő cégeknek
Nem kell népegészségügyi termékadót fizetniük az exportra értékesítő, belföldön NETA-köteles terméket előállító élelmiszeripari vállalkozásoknak.
A müzli és a töltött tészta is a neta hatálya alá esik
Új termékkör a csemege és az előrecsomagolt édes, sós tészta.
A NETA kivezetését javasolják
A kormány foglalkozik a népegészségügyi termékadó újratervezésével. Az adónem kivezetését a NAK és a FÉSZ egyidejűleg javasolta.
Tovább növekszik a NETA?
Többen és többet fognak fizetni népegészségügyi termékadót januártól a Népszava értesülése szerint. A lap szerint a csak édestőszeres termékekre, és újabb élelmiszercsoportokra - mint például a reggelizőpelyhekre és a kandírozott magvakra is kiterjesztik az adót.
Drágulhatnak a pálinkák
A januártól emelkedő adóterhek miatt előrehozzák pálinkabeszerzéseiket a kereskedők, a jövő év elején azonban pangás várható – írta a Világgazdaság.
A kormány nem akar lemondani a kommersz italokra kivetett adóról
Az NGM sajtóközleménye szerint a kormány a brüsszeli döntés ellenére kiáll a magyar emberek egészégének megőrzése mellett. A kommersz italokra, annak egészség károsító hatása miatt kivetett extra sarcot (a chipsadót) az Európai Bizottság megkérdőjelezte; kötelezettségszegési eljárást indított.
Az egészségmegőrző programok szervezőinek nem kell a teljes netát befizetniük
A népegészségügyi termékadót (neta) január 1. óta csökkenteni lehet az egészségmegőrző programok költségeivel legfeljebb az adó összegének 10 százalékáig - hívja fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a honlapján közzétett tájékoztatóban.
Neta helyett önszabályozás
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) felhívja tagjait, hogy csatlakozzanak az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége (ÉFOSZ) által meghirdetett önkéntes vállalásokhoz.
Ennyit tejelt eddig a neta
Több mint 44 milliárd forintot fizettek be a költségvetésbe az egészségre károsnak ítélt élelmiszerek gyártói a népegészségügyi termékadó bevezetése óta - írja a Világgazdaság Online. A Nemzeti Adó- és Vámhivataltól kapott adatok szerint 2011-ben – az év szeptemberétől kellett netát fizetni – 4,7 milliárdot, az első teljes évben, 2011-ben 20,1, míg tavaly 19,1 milliárd forint folyt be a költségvetésbe.
Túlcukrozta, adóköteles lett
Nem fizetett népegészségügyi termékadót egy zalai édességgyártó cég, amelyről kiderült, hogy az általa gyártott mézes puszedlihez a feltüntetettnél több cukrot használt fel - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Nyugat-dunántúli Regionális Adó Főigazgatóságának szóvivője csütörtökön az MTI-t.
Tartósan lejtőre küldte a neta a sós snack piacot
A két évvel ezelőtt bevezetett népegészségügyi termékadó a sóspálcikák, csipszek, mogyorók és egyéb sós nassolnivalók piacát drasztikusan csökkentette.
