Ennyit tejelt eddig a neta

Ennyit tejelt eddig a neta

Több mint 44 milliárd forintot fizettek be a költségvetésbe az egészségre károsnak ítélt élelmiszerek gyártói a népegészségügyi termékadó bevezetése óta - írja a Világgazdaság Online. A Nemzeti Adó- és Vámhivataltól kapott adatok szerint 2011-ben – az év szeptemberétől kellett netát fizetni – 4,7 milliárdot, az első teljes évben, 2011-ben 20,1, míg tavaly 19,1 milliárd forint folyt be a költségvetésbe. 

Só, cukor, koffein és taurin – szigorodott a chipsadó

Só, cukor, koffein és taurin – szigorodott a chipsadó

A koffein- és taurintartalom együttes jelenléte esetén a termék január 1-jétől akkor is adókötelessé vált, ha ezen összetevők közül bármelyik meghaladja a határértéket – idézi az északhírnök.hu a chipsadó új szabályait.