
Jelöletlen allergéntartalma miatt Manner nápolyit vontak ki a forgalomból
A NÉBIH a múlt hét végén, az EU gyorsriasztási rendszerén értesült arról, hogy januárban Magyarországra is szállítottak abból az osztrák Manner nápolyiból, melynek csomagolásán nem jelölték, hogy szezámmagot tartalmaz.
Új ostyagyártási technológiát vezetnek be
Kétmilliárd forintos beruházásban hoz létre ostyaüzemet Rétságon a dunakeszi székhelyű Urbán és Urbán Kft.; az új telephelyen olyan technológiát vezetnek be, amellyel lehetővé válik az egészséges életmódot szolgáló és diabetikus termékek gyártása is - a cég erről közleményben tájékoztatta az MTI-t csütörtökön.
Ennyit tejelt eddig a neta
Több mint 44 milliárd forintot fizettek be a költségvetésbe az egészségre károsnak ítélt élelmiszerek gyártói a népegészségügyi termékadó bevezetése óta - írja a Világgazdaság Online. A Nemzeti Adó- és Vámhivataltól kapott adatok szerint 2011-ben – az év szeptemberétől kellett netát fizetni – 4,7 milliárdot, az első teljes évben, 2011-ben 20,1, míg tavaly 19,1 milliárd forint folyt be a költségvetésbe.
Tájékoztató kampány indul a transzzsírsavak káros hatásairól
Szórólapokkal és a kórházakban elhelyezett plakátokkal szeretné felhívni a figyelmet az egészségügyi kormányzat az élelmiszerekben lévő transzzsírsavak káros hatásaira - mondta Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár szerdán Budapesten.
