Naponta maximum 50 gramm cukor elfogyasztását javasolja a WHO

Naponta maximum 50 gramm cukor elfogyasztását javasolja a WHO

Egyre több szó esik arról, milyen káros a szervezetnek a cukor, valójában azonban nagy szükségünk van rá. Igaz, nem mindegy, milyen mennyiségben és módon visszük be. Megfelelő megoldást jelenthetnek a cukorpótlók: az egyik legnépszerűbb a nyírfacukor, mivel felszívódása lassú, így fogyasztásával egyenletes szinten tudjuk tartani a vércukorszintünket és az agyműködésünket.

Jön az új cukorpótló

Jön az új cukorpótló

Aszpartám, sztívia, szacharin, ciklamát – mind cukorhelyettesítők, amelyek édesítőképességben bizony megverik a sima cukrot. Most egy új édesítőszerrel bővült a táboruk: az amerikai élelmiszer-hatóság ugyanis engedélyezte egy új édesítőszer, az advantám alkalmazását. Ám hiába elég nagyon kis mennyiség a cukorhelyettesítőkből az édesítéshez, azért ezek egyáltalán nem egyformák. 

Féljünk -e az édesítőszerektől?

Féljünk -e az édesítőszerektől?

Cukorbetegek és fogyókúrázók nagy kedvence - de milyen szempontok szerint érdemes válogatni az édesítők között? Mesterséges legyen vagy természetes? Többek között erről is beszélgetett a Házipatika Bernadene Magnuson amerikai toxikológussal, a Global Stevia Institute szakértőjével budapesti látogatásán.