
Változások a Debrecen Csoport működésében
A Debreceni Csoport 2008-as megalakulása óta több expanziós időszakon, felvásárláson, gazdasági nehézségeken van túl, de mostanra joggal remélheti, hogy stabil jövő elé néz. A tavalyi évben befektetett energia a korábbiakhoz képest 30%-kal több eladott volumenben és a cég költséghatékony működésében tükröződik leginkább. Az új esztendő ismét változást hozott a cég életébe; 2014. január 1-jétől KAISER FOOD KFT. néven működik tovább.
Új kereskedelmi igazgató a Debreceni csoportnál
Január végétől Szitai Ádám látja el a Debreceni Csoport kereskedelmi igazgatói pozícióját.
Az MFB-n nem múlott a debreceni húsüzem újraindulása
Már biztosnak látszik, hogy nem indul újra a korábban 400 embernek munkát adó debreceni cég – írja a Hajdú-Bihari Napló. Papp László, debreceni alpolgármester szerint a város mindent megtett a megszűnt állások megmentéséért, a projekt a Magyar Fejlesztési Bankon (MFB) bukott el.
Nem rendeződött még a debreceni húsüzem sorsa
Noha a debreceni városvezetők és a mintegy 400 elbocsátott dolgozó is azt szerette volna, hogy ha már az elmúlt év végén sikerül újraindítani a szlovák tulajdonosa által tavaly nyáron bezárt húsüzemet, erre eddig nem került sor – írja a Hajdú Online.
Megmentőt találtak a debreceni húsüzemnek
Sikerült új befektetőt találni a szlovák Penta csoport tulajdonában lévő Debreceni Csoport Húsipari Kft. június 30-án bezárt debreceni üzemének további működtetésére – mondta el a cég üzemi tanácsának elnöke pénteken.
Gyárbezárások a húsiparban
A magyarországi húsipar konszolidációja újabb gyorsuló fázisába érkezett. A debreceni csoport két üzemének bezárása kapcsán nagyobb figyelmet kap a húsipar helyzete, amely korántsem nevezhető rózsásnak. A húsipar strukturális konszolidációja az elmúlt húsz évben nem valósult meg. Az ország EU-taggá válása óta a húsipari cégek száma ugyan megfeleződött, mégsem mondhatjuk azt, hogy látszana a folyamat vége.
Ötszázból csak húsz elbocsátott debreceni húsüzemi munkásnak van munkája
A ötszáz dolgozóból mindössze húsz talál magának munkát a debreceni húsüzem e hónap végén esedékes bezárása után – hangzott el az MR1-Kossuth Rádió Hajnal-táj című műsorában.
Húsüzem bezárás: nem változtak az álláspontok
A Debreceni Csoport Húsipari Kft. és a Húsipari Dolgozók Szakszervezete (HDSZ) között a cég Debreceni gyárának bezárásáról folytatott konzultáció pénteken Szociális Intézkedési Terv aláírásával zárult.
Mindenképp bezárják a debreceni húsüzemet
A Debreceni Csoport Húsipari Kft. tulajdonosai nem tartanak igényt arra az ajánlatra, amelyet a napokban Papp László debreceni alpolgármester közvetített.
Kapuváron átvennék a Kaiser Food-dolgozók felét
Át tudja venni a bezáró mosonmagyaróvári Kaiser Food húsüzem dolgozóinak felét a Kapuvári Hús Zrt.
Debrecen számára elfogadhatatlan a helyi húsipar megszüntetése
A debreceni önkormányzat szeretné megmenteni a helyi húsipart, és elkerülni, de legalábbis elodázni a húsüzem bezárását – mondta el Papp László (Fidesz), stratégiai alpolgármester az MTI-nek, miután Pajna Zoltán (Fidesz), gazdasági alpolgármesterrel Szolnokon egyeztettek a Debreceni Csoport Húsipari Kft. cégvezetőjével.
Debrecen mindent elkövet, hogy ne szűnjön meg a helyi húsipar
A debreceni önkormányzat szeretné elérni, hogy ne zárják be a mintegy 400 dolgozót foglalkoztató helyi húsüzemet, ezért tárgyalásokat kezdeményeztek a tulajdonosokkal – közölte Papp László stratégiai alpolgármester szombaton az MTI-vel.
Debrecenben bezár a Debreceni Csoport
A Debreceni Csoport Húsipari Kft. úgy döntött, hogy a debreceni üzemében a tevékenységeit leállítja, az üzemet bezárja. A vállalat közleménye.
4500-szoros tőkeemelés után újra leépít a Penta?
Leépítést hajthat végre debreceni húsfeldolgozójában is a Penta nevű közép-európai tőkebefektetési társaság, ha nem sikerül rövid időn belül csökkentenie veszteségeit – tudta meg az agromonitor.hu.
