Változások a Debrecen Csoport működésében

Változások a Debrecen Csoport működésében

A Debreceni Csoport 2008-as megalakulása óta több expanziós időszakon, felvásárláson, gazdasági nehézségeken van túl, de mostanra joggal remélheti, hogy stabil jövő elé néz. A tavalyi évben befektetett energia a korábbiakhoz képest 30%-kal több eladott volumenben és a cég költséghatékony működésében tükröződik leginkább. Az új esztendő ismét változást hozott a cég életébe; 2014. január 1-jétől KAISER FOOD KFT. néven működik tovább.

Új kereskedelmi igazgató a Debreceni csoportnál

Új kereskedelmi igazgató a Debreceni csoportnál

Január végétől Szitai Ádám látja el a Debreceni Csoport kereskedelmi igazgatói pozícióját.

Az MFB-n nem múlott a debreceni húsüzem újraindulása

Az MFB-n nem múlott a debreceni húsüzem újraindulása

Már biztosnak látszik, hogy nem indul újra a korábban 400 embernek munkát adó debreceni cég – írja a Hajdú-Bihari Napló. Papp László, debreceni alpolgármester szerint a város mindent megtett a megszűnt állások megmentéséért, a projekt a Magyar Fejlesztési Bankon (MFB) bukott el.

Nem rendeződött még a debreceni húsüzem sorsa

Nem rendeződött még a debreceni húsüzem sorsa

Noha a debreceni városvezetők és a mintegy 400 elbocsátott dolgozó is azt szerette volna, hogy ha már az elmúlt év végén sikerül újraindítani a szlovák tulajdonosa által tavaly nyáron bezárt húsüzemet, erre eddig nem került sor – írja a Hajdú Online.

Megmentőt találtak a debreceni húsüzemnek

Megmentőt találtak a debreceni húsüzemnek

Sikerült új befektetőt találni a szlovák Penta csoport tulajdonában lévő Debreceni Csoport Húsipari Kft. június 30-án bezárt debreceni üzemének további működtetésére – mondta el a cég üzemi tanácsának elnöke pénteken.

Gyárbezárások a húsiparban

Gyárbezárások a húsiparban

A magyarországi húsipar konszolidációja újabb gyorsuló fázisába érkezett. A debreceni csoport két üzemének bezárása kapcsán nagyobb figyelmet kap a húsipar helyzete, amely korántsem nevezhető rózsásnak. A húsipar strukturális konszolidációja az elmúlt húsz évben nem valósult meg. Az ország EU-taggá válása óta a húsipari cégek száma ugyan megfeleződött, mégsem mondhatjuk azt, hogy látszana a folyamat vége.

Ötszázból csak húsz elbocsátott debreceni húsüzemi munkásnak van munkája

Ötszázból csak húsz elbocsátott debreceni húsüzemi munkásnak van munkája

A ötszáz dolgozóból mindössze húsz talál magának munkát a debreceni húsüzem e hónap végén esedékes bezárása után – hangzott el az MR1-Kossuth Rádió Hajnal-táj című műsorában.

Húsüzem bezárás: nem változtak az álláspontok

Húsüzem bezárás: nem változtak az álláspontok

A Debreceni Csoport Húsipari Kft. és a Húsipari Dolgozók Szakszervezete (HDSZ) között a cég Debreceni gyárának bezárásáról folytatott konzultáció pénteken Szociális Intézkedési Terv aláírásával zárult.

Mindenképp bezárják a debreceni húsüzemet

Mindenképp bezárják a debreceni húsüzemet

A Debreceni Csoport Húsipari Kft. tulajdonosai nem tartanak igényt arra az ajánlatra, amelyet a napokban Papp László debreceni alpolgármester közvetített.

Kapuváron átvennék a Kaiser Food-dolgozók felét

Kapuváron átvennék a Kaiser Food-dolgozók felét

Át tudja venni a bezáró mosonmagyaróvári Kaiser Food húsüzem dolgozóinak felét a Kapuvári Hús Zrt.

Debrecen számára elfogadhatatlan a helyi húsipar megszüntetése

Debrecen számára elfogadhatatlan a helyi húsipar megszüntetése

A debreceni önkormányzat szeretné megmenteni a helyi húsipart, és elkerülni, de legalábbis elodázni a húsüzem bezárását – mondta el Papp László (Fidesz), stratégiai alpolgármester az MTI-nek, miután Pajna Zoltán (Fidesz), gazdasági alpolgármesterrel Szolnokon egyeztettek a Debreceni Csoport Húsipari Kft. cégvezetőjével.

Debrecen mindent elkövet, hogy ne szűnjön meg a helyi húsipar

Debrecen mindent elkövet, hogy ne szűnjön meg a helyi húsipar

A debreceni önkormányzat szeretné elérni, hogy ne zárják be a mintegy 400 dolgozót foglalkoztató helyi húsüzemet, ezért tárgyalásokat kezdeményeztek a tulajdonosokkal – közölte Papp László stratégiai alpolgármester szombaton az MTI-vel.

Debrecenben bezár a Debreceni Csoport

Debrecenben bezár a Debreceni Csoport

A Debreceni Csoport Húsipari Kft. úgy döntött, hogy a debreceni üzemében a tevékenységeit leállítja, az üzemet bezárja. A vállalat közleménye.

4500-szoros tőkeemelés után újra leépít a Penta?

4500-szoros tőkeemelés után újra leépít a Penta?

Leépítést hajthat végre debreceni húsfeldolgozójában is a Penta nevű közép-európai tőkebefektetési társaság, ha nem sikerül rövid időn belül csökkentenie veszteségeit – tudta meg az agromonitor.hu.