
Tovább nőtt a szarvasmarha-állomány
A szarvasmarha-állomány 2010 óta tartó növekedése tovább folytatódott, a tavaly december 1-jéig eltelt hat hónapban, a szarvasmarhák száma 6 ezerrel nőtt. A sertésállomány 138 ezerrel, a juhállomány 69 ezerrel, a tyúkállomány pedig 4 millió 524 ezerrel csökkent ebben az időszakban - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Sertésszépségverseny Zselicvölgyben
Sertések mérték össze a szépségüket és bátorságukat a Zselicvölgyben a szakértő zsűri előtt a bolondok napján, de nem áprilisi tréfaként. A nyertes koca Tünci lett, aki nem csak a királynőválasztásokon megszokott szalagot kapta meg, de új életet is kezdhetett a verseny fődíjaként.
Kocaivók
A bacon és a bourbon-whiskey közötti ízbeli harmónia nem újkeletű felfedezés. A párosítás állítólag egyenesen varázslatos. Az amerikai Templeton Rye Distillery is „ezt a szerencsés házasságot” kívánta új szintre emelni, amikor whiskey-s malacok tenyésztésébe kezdett. A Foodbeast cikke.
Matolcsy miatt lesz vége a magyar disznónak?
A Magyar Sertéstartók Szövetsége tiltakozik az élő sertés kereskedelmében a fordított áfa fizetés bevezetése ellen. A szervezet a vidékfejlesztési tárcához küldött nyílt levelében úgy fogalmaz: a gabonakereskedelemben alkalmazott gyakorlat átültetése a sertéságazatba az utolsó tőrdöfést jelentené az ágazat szereplői számára.
Újabb válságban a sertéságazat
Újabb válságban a sertéságazat, az állattartók kénytelenek a veszteségeik miatt csökkenteni az állatlétszámot, megszüntetni munkahelyeket, felszámolni a telepeiket – állítja közleményében Sákán Antal, a Magyar Sertéstartók Szövetségének elnöke. Mindezek miatt a termelők sürgős intézkedést várnak el a kormánytól.
Állatfarm a háztetőn
A világ egyre több nagyvárosában lassan a szeme se rebben a polgároknak, ha törpekecskék bukkannak fel kutya helyett szomszédjuk erkélyén, esetleg méhészet nyílik egy közintézmény tetőteraszán. Külföldön már évek óta hódít, nálunk pedig mostanában indult viharos gyorsasággal fejlődésnek a városi kertészkedés – vannak azonban, akik nem szeretnének megállni félúton, és a növények mellett állattartásra is alkalmasnak vélik a városi környezetet.
Kétszer annyi disznónk lehet
A fő cél a jelenlegi hárommilliós hízóállomány duplájára növelése.
Magyarországnak legyen malaca!
Lezárult az Agrármarketing Centrum (AMC) idei „magyar sertés” kampánya, amelynek célja a magyar sertéshús vásárlásának előmozdítása, a tudatos vásárlás növelése volt.
Disznósokk! A minisztérium kemény válasza
A Vidékfejlesztési Minisztérium egyik legfontosabb törekvése, hogy az állattenyésztés és ezen belül a sertéstartók gondjain segítsen, az elmúlt évek pótcselekvései után valódi döntéseket hozzon az ágazat helyzetének stabilizálása érdekében – áll a minisztérium közleményében.
