
Nem emelkednek az úthasználati díjak januárban
Nem emelkednek az úthasználati díjak januárban sem az e-matricás, sem a HU-GO e-útdíj rendszerben - közölte a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
ÁAK: megtanulták használni az e-útdíjrendszert
Az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) tapasztalatai szerint az útdíjfizetésre kötelezettek gyorsan megtanulták a július 1-jén bevezetett új rendszer használatát, ez a regisztrált felhasználók és tehergépjárművek növekvő számából is látszik.
Vezetők feje hullott az e-útdíj miatt?
Nem feltétlenül lett volna gond a júliusi indulással, de az állami tender győztese, máig nem teljesen tisztázott okokra hivatkozva, visszalépett a rendszer kiépítésétől az év elején, az állam pedig ezután jobbnak látta, ha újabb pályázat helyett inkább maga veszi át az irányítást.
Miért állt le az e-útdíj rendszere?
Július elsején indult a HU-GO, a magyar e-útdíj-rendszer, egyáltalán nem problémamentesen: az indulás után néhány órával már nem működött.
Csúszik az e-útdíj regisztráció
Az e-útdíjrendszer július elsejei indulása ezzel együtt sincs veszélyben.
