
Az energiaárak nem kímélik a csokoládét, kekszet, ostyát, ropit, csipszet sem
A HUNBISCO az európai édesipari szövetséggel, a CAOBISCO-val közösen felhívja a figyelmet arra, hogy az energiaválság jelentős hatást gyakorol az édességgyártókra.
Édesipar: tények és remények
2020-ban az édességek húsvéti eladása éves szinten óriásit zuhant. Az édességgyártók reményei szerint az idei értékesítés a tavalyi mélypontot 3-4 százalékkal azért majd felülmúlja.
Távolodó álláspontok a pálmaolaj-termelés körül
Szinte folyamatosan napirenden van a pálmaolaj felhasználása a kereskedelemben és az élelmiszeriparban – környezetvédők és civil szervezetek hangoztatják a mára már szinte megkerülhetetlen összetevő termelésének fenntarthatatlanságát. Az Európai Bizottság ugyanakkor fokozatosan megszünteti a pálmaolaj bioüzemanyagként való felhasználását. Az élelmiszeriparban más a helyzet.
Rakétaként lő ki a szaloncukor-forgalom
Rakétaként lő ki a szaloncukor forgalma karácsony előtt. A Magyar Édességgyártók Szövetsége megbízásából készült kutatás szerint a hazai fogyasztók 86%-a tervez szaloncukrot vásárolni – mondta Sánta Sándor, a szövetség elnöke.
Karácsonyi édességek: a tavalyi szinten maradhat a költés
Az édességgyártók és kereskedők számára is kiemelten fontos a november-decemberi időszak, hiszen például bonbonokból az éves mennyiség 18 százaléka ebben a két hónapban fogy a GfK Hungária idén húszéves Háztartáspanel adatai alapján. Míg csokoládémikulásból a fogyasztók választása inkább a márkás termékekre esik, addig szaloncukorból már minden második kilogramm nem az előrecsomagolt, hanem a kimért kínálatból kerül a karácsonyfákra.
