
Ismét adományokat gyűjt az Élelmiszermentő Központ
Az élelmiszer-pazarlás növekvő, globális probléma az egész világon, miközben az élelmiszer értékes erőforrás.
Több mint 3 milliárd forint értékben adományozott a Lidl
A lánc havi szinten 110.000-nél több nélkülöző magyar embert támogat.
Ukrán óvóhelyeket segít az Élelmiszerbank
"Az összegyűlt pénzadományokat Egyesületünk teljes egészében az Ukrán Élelmiszerbankot működtető Kijevi Jótékonysági Alapítvány számára továbbítja. Ukrajnai testvérszervezetünk önkéntesei a háború kitörése óta több mint 450 ezer kiló élelmiszert juttattak el óvóhelyekre, kórházakba, valamint idős embereket és fogyatékkal élőket gondozó intézményekbe" - írják.
9300 tonna megmentett élelmiszer
Világszerte hatalmas élelmiszerpazarlás zajlik, egyre nagyobb hangsúlyt kap az élelmiszerfeleslegek megmentése is. A tavalyi évben a korábbi eredmény közel kétszeresét, 9 300 tonna élelmiszert mentett meg az Élelmiszerbank, amivel több mint 300 000 rászorulónak tudtak segítséget nyújtani.
Díjat nyert a Tesco élelmiszer-mentő programja
2016. december 13-án 9. alkalommal adták át a CSR Hungary Díjakat. Az elismerést, mellyel a társadalmi felelősségvállalásban élen járó vállalatokat díjazzák, Felelős együttműködés kategóriában idén a Tesco élelmiszer-mentő programja is elnyerte.
226 tonna tartós élelmiszer a rászorulóknak
Eredményesen zárult a Magyar Élelmiszerbank Egyesület országszerte közel 120 településen, közel 200 helyszínen zajló hétvégi Karácsonyi Adománygyűjtése. A hétvégi akció során összesen mintegy 226 tonna tartós élelmiszert gyűjtött 5000 önkéntes.
A Tesco megduplázza a jótékony célra gyűjtött élelmiszerek mennyiségét
Közel duplájára nő a Tesco élelmiszer-mentő programjában jótékony célra felajánlott élelmiszerek mennyisége. Az áruházlánc mostantól a már nem eladható, de még fogyasztható kifliket, zsemléket, édes és sós péksüteményeket is visszagyűjti, és rászorulóknak juttatja el a Magyar Élelmiszerbank Egyesület közreműködésével.
Együtt az élelmiszerpazarlás ellen a Tesco és az Élelmiszerbank
A programsorozat célja, hogy felhívja a vásárlók figyelmét az élelmiszerpazarlásra.
A világon minden nyolcadik ember alultáplált
Fernanda Guerrieri, a FAO Európai és Közép-Ázsiai Regionális Képviselője, Dr. Feldman Zsolt, a Vidékfejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára és Cseh Balázs, a Magyar Élelmiszerbank Egyesület elnöke tartott sajtótájékoztatót a városligeti Vajdahunyad várban.
India hadat üzen az éhezésnek
Az indiai kormány alapjaiban akarja megreformálni a jelenlegi élelmiszer-segélyezés rendszerét, amelyet átsző a korrupció, és ahol a segélyre szánt élelmiszer egy negyede eltűnik a megvesztegetett hivatalnokok kezén, és a szabadpiacon landol. Az eddigi elosztási módszer helyett kártyákat, vagy készpénz akarnak bevezetni.
Adjunk esélyt az ételnek!
Magyarországon becslések szerint évente 400 ezer tonna a lakossági élelmiszerhulladék. A kidobott élelmiszer amellett, hogy kidobott pénz, komoly károkat okoz környezetünknek, egyúttal növeli a világ éhezőinek számát is. Az Élelmiszerbank szemléletformáló programot indított a témában.
Jövőre is lesz EU élelmiszersegély-program Magyarországon
Az Európai Unió agrárminiszterei a 2011. december 15-i Tanácsülésen rendeletet fogadtak el arról, hogy az EU élelmiszersegély-program 2012-ben és 2013-ban változatlan formában folytatódik a korábbi évek 500 millió eurós költségvetésével.
Élelmiszert gyűjt karácsonyra az Élelmiszerbank
A Magyar Élelmiszerbank Egyesülethez kétszer annyi segélykérő levél érkezett 2011-ben, mint az ezt megelőző évben. A szervezet célja, hogy a közelgő ünnepek alatt se gyermeknek, se felnőttnek ne kelljen éheznie.
Konzervszobrokkal az élelmiszersegélyekért
A Magyar Élelmiszerbank Egyesület az ENSZ Élelmezési Világnap alkalmából építendő konzervszobrok tervezésére és építésére lelkes önkéntes csapatok jelentkezését várja.
