
Indul a tavaszi élelmiszerlánc-ellenőrzés
Az átfogó vizsgálatot Zsigó Róbert, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára rendelte el a 2018. március 1-je és április 2-a közötti időszakra.
Indul az egész országra kiterjedő tavaszi élelmiszerlánc-ellenőrzés
Elindult a tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, az egész országra kiterjedő ellenőrzés március 20. és április 17. között zajlik - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) kedden.
Fagyasztott tengeri halat ellenőriz a hatóság
Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter az egész ország területén elrendelte a fagyasztott tengeri halak célellenőrzését.
Több mint 300 milliós bírság az átcímkézett gumicukorért
Mintegy 400 ezer tasak átcímkézett, jogellenesen meghosszabbított minőség megőrzési idejű gumicukor miatt szabott ki több mint 300 milliós bírságot a Pest Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állat-egészségügyi Igazgatóság.
Tonnányi ismeretlen eredetű húst foglaltak le a pénzügyőrök
Két műanyag ládában, ömlesztve szállították azt a mintegy egy tonnányi sertéshájat, amelyre a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bevetési Főigazgatósága járőrei találtak rá a napokban Hegyeshalomnál - közölte a hivatal.
Beszámoló a Hungalimentaria 2011 konferenciáról
A Hungalimentaria konferencia-sorozat 16 évvel ezelőtt, 1995 tavaszán indult útjára. Első szervezői a Magyar Élelmezésipari Tudományos Egyesület (MÉTE) és az Országos Élelmiszervizsgáló Intézet (OÉVI) munkatársai voltak: Dr. Sas Barnabás igazgató főállatorvos (OÉVI), Dr. Erdész Sándor elnök (MÉTE Minőségügyi Klub), Tabajdiné Dr. Pintér Vera mikrobiológus (OÉVI).
A magyarországi élelmiszer-szennyezési ügyek kronológiája
A német dioxin-botrány kapcsán felidézünk az elmúlt évekből néhány ismertté vált nagyobb hazai élelmiszer-szennyezési esetet.
Rendkívüli ellenőrzés a jelöletlen élelmiszerek ellen
Az antibiotikumot tartalmazó fagyasztott fejhúst másodlagos élelmiszer ellenőrzés során a Hajdúhús Kft. telephelyén találták a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal munkatársai.
Lebukott az illegális kínai élelmiszerüzem
Feljelentés alapján derítette fel az MgSzH az illegális élelmiszer-feldolgozó üzemet.
A Jobbik élelmiszerkommandót alapít
A „kommandó” célja, hogy fellelje a rossz minőségű élelmiszereket, ugyanis az utóbbi évek botrányai – az illegális húsfeldolgozók, az átcímkézett élelmiszerek ügye – rávilágítanak arra, hogy Magyarországon kiterjedt élelmiszer-ipari maffia működik – jelentette ki.
