Tesco: 670 áruház adományoz élelmiszert

Tesco: 670 áruház adományoz élelmiszert

Idén június 7-én tartotta civil szervezetek, vállalatok, kormányzati szereplők, valamint a média részvételével az élelmiszer-pazarlás elleni küzdelmet a középpontba állító konferenciáját a Tesco. A rendezvénynek ezúttal Varsó adott otthont.

9300 tonna megmentett élelmiszer

9300 tonna megmentett élelmiszer

Világszerte hatalmas élelmiszerpazarlás zajlik, egyre nagyobb hangsúlyt kap az élelmiszerfeleslegek megmentése is. A tavalyi évben a korábbi eredmény közel kétszeresét, 9 300 tonna élelmiszert mentett meg az Élelmiszerbank, amivel több mint 300 000 rászorulónak tudtak segítséget nyújtani.

Tesco: Ami mérhető, az kezelhető!

Tesco: Ami mérhető, az kezelhető!

A Tesco Európa közzétette a 2016/2017-es pénzügyi évre vonatkozó jelentését a működése során keletkező élelmiszer-felesleg és -hulladék mennyiségéről. Az áruházlánc a szektor képviselői közül a régióban elsőként publikált ilyen adatokat, mert meggyőződése, hogy az átláthatóság és a mérés nélkülözhetetlen ahhoz, hogy még hatékonyabb lépéseket tegyen a pazarlás visszaszorítása érdekében.

A NAK uniós lépésekkel gyorsítaná az élelmiszer pazarlás elleni harcot

A NAK uniós lépésekkel gyorsítaná az élelmiszer pazarlás elleni harcot

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) támogatja azt az – Európai Parlament (EP) határozott állásfoglalására ösztönző – indítványt, melyet az EP Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottsága terjeszthet hamarosan a szervezet elé.

Éhezünk és pazarolunk

Éhezünk és pazarolunk

Kétmillió tonna élelmiszer: évente ennyit dobunk Magyarországon a kukákba. Az élelmezési világnap kapcsán érdemes foglalkozni az okok mellett azzal is, hogyan csökkenthető a hulladékba kerülő ételek mennyisége.

Osztrák kampány indult az élelmiszer pazarlás ellen

Osztrák kampány indult az élelmiszer pazarlás ellen

Bécsben minden egyes háztartás évente 400 euró (mintegy 120 ezer forint) értékű élelmiszert dob ki. A város kampányt indított az élelem pazarlása ellen hétfőn. 

„Minden Morzsa Számít”

„Minden Morzsa Számít”

Az élelmiszerlánc számos szereplője „Minden Morzsa Számít” című, közös nyilatkozatban egyesíti erőit az élelmiszer-pazarlás leküzdése érdekében.

Az étel fele kukába kerül

Az étel fele kukába kerül

Egy brit felmérés szerint az ételek felét, több mint kétmilliárd tonnát dobunk ki évente Európában és az Egyesült Államokban. A tanulmány azt kimutatta, hogy a zöldségek harminc százalékát be sem gyűjtik, mert nem szépek.

Egymilliárd dollárnyi élelmiszer megy évente veszendőbe

Egymilliárd dollárnyi élelmiszer megy évente veszendőbe

Az élelmiszerek pocsékolása ellen indított „Save food” elnevezéssel akciót nemzetközi partnerek bevonásával a FAO.

Mit kellene tennünk, hogy kevesebb legyen az élelmiszerhulladék?

Mit kellene tennünk, hogy kevesebb legyen az élelmiszerhulladék?

A világon évente 1,3 milliárd tonna élelmiszer nem kerül emberi fogyasztásra, Magyarországon ez 1,8 millió tonna (ebből 400 000 tonna a lakossági élelmiszerhulladék). Ez a mennyiség nyilván nem csökkenthető nullára, de a rendszerben jelentős tartalékok vannak, melyeket ki kellene aknázni.