2019-ben sem tétlenkedett az Élelmiszerbank

2019-ben sem tétlenkedett az Élelmiszerbank

Kevesen tudják, hogy az élelmiszerfeleslegek keletkezése több szempontból is károsan hat környezetünkre. A Magyar Élelmiszerbank Egyesület 2019-ben 11 000 tonna élelmiszert mentett meg, ezzel jelentősen csökkentve a klímaváltozást okozó CO2-kibocsátást. Az élelmiszerek megmentésével az Egyesület a nélkülözők mindennapjait is könnyebbé teszi.

Az Élelmiszerbank együttműködik az OMÉK-kal

Az Élelmiszerbank együttműködik az OMÉK-kal

Évente a világ lakossága mintegy 1,6 milliárd tonna élelmiszert pazarol el, ez az előállított élelmiszerek egyharmadát jelenti. Magyarországon évente 1,8 millió tonna élelmiszer végzi a kukában, miközben a Nemzeti Élelmiszerlánc Biztonsági Hivatal (NÉBIH) adatai szerint fejenként évente 68 kg élelmiszert dobnak ki, amelyből 33 kg kidobását lehetne tudatos vásárlással megakadályozni. Éppen ezért tűzte zászlajára a 79. Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár (OMÉK) szervezőjeként az Agrármarketing Centrum, hogy a két évvel ezelőtti rendezvényen már nagy sikert aratott kezdeményezést folytatja, és a kiállítás végén megmaradó, fogyasztható élelmiszereket a Magyar Élelmiszerbank Egyesület javára ajánlják fel.

Esélyt az Ételnek Edukációs program

Esélyt az Ételnek Edukációs program

Új projekttel kívánja elősegíteni az egyéni élelmiszerpazarlás mértékének csökkentését az Élelmiszerbank.

Élelmiszerbank számokban

Élelmiszerbank számokban

Ezek a szervezet első félévi eredményei.