
Tarolt a SZÉP-kártyás élelmiszervásárlás
A SZÉP-kártya a pihenés finanszírozása mellett a mindennapi bevásárlások egyik fontos eszközévé is vált.
Szintet lépett a foodora és a Tesco együttműködése, ezt most ingyenes kiszállítással ünneplik
Az elérhető áruházak száma 88-ra, a háromezres termékválaszték pedig tízezerre bővült.
Ezen áll vagy bukik a boltok háborúja?
A magyar embereket vásárlási szokásai a járvány alatt gyökeresen megváltoztak, azonban a szokásokkal együtt a gondolkodásmód is átalakul.
Nem vásárol többet szükségleteinél a magyar
Többnyire olyan ételt vásárolunk, amire valóban szükségünk van, emellett a többség rendszeresen figyeli a lejárati időt, és nem dob ki még le nem járt ételt– derül ki a K&H lakossági kutatásából. Ha mégis lejár a szavatossági idő, akkor leginkább zöldség, gyümölcs, tejtermék, felvágott és pékáru landol a kukában.
Ismét növekedett a fogyasztás
A magyar lakosság egy főre jutó havi átlagos kiadása 88 ezer 600 forint volt az idei első fél évben, reálértéken 8,8 százalékkal több az előző év azonos időszakához képest; a kiadások növekedéséhez a reálkereset 9,4 százalékos emelkedése is hozzájárult a KSH háztartások fogyasztásáról készített kiadványa szerint.
Évi 50 ezret dob a szemétbe egy család
Egy átlagos magyar fogyasztó évente 33 kilogramm élelmiszert dob ki csak azért, mert a nem megfelelő tárolás miatt megromlott, vagy csak mert feleslegesen vásárolta meg. Ha ezt sikerül kiküszöbölni, egy négytagú család évente akár 50 ezer forintot is megspórolhat
