„Együttműködésben lesz az erő”

„Együttműködésben lesz az erő”

Kecskés Gábor, az OBTT elnöke a hazai étkezésiburgonya-piac helyzetéről.

Illegális vetőburgonyát foglalt le a NÉBIH

Illegális vetőburgonyát foglalt le a NÉBIH

A tavaszi vetőburgonya ellenőrzéseken mintegy 9 tonna vetőburgonyaként eladott étkezési burgonyát foglalt le a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). A fémzár címkével, növényútlevéllel nem rendelkező, illegálisan forgalomba hozott vetőgumótételek használata akár 80%-os terméskiesést is okozhat.