Gasztro-rendszerváltást a közétkeztetésbe!

Gasztro-rendszerváltást a közétkeztetésbe!

A közétkeztetésben az elmúlt években elindult egy változási folyamat: a kormány és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) célja, hogy ez a fogyasztói oldalról is sürgetett átalakulás egyfajta gasztronómiai rendszerváltássá nője ki magát, új korszakot nyitva ennek az ellátási formának a történetében az egészség, frissesség és fenntarthatóság jegyében – mondta Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár a közétkeztetés jó példáit népszerűsítő budapesti konferencián.

Ingyenes meleg étel rászoruló gyerekeknek

Ingyenes meleg étel rászoruló gyerekeknek

Az idei téli szünetben is igényelhetik a rászoruló tanulók szülei az ingyenes étkeztetést a gyermekeik számára - tájékoztatta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért felelős államtitkársága kedden az MTI-t.

Magyarok kenyere

Magyarok kenyere

Idén is várják a búzát a Magyarok kenyere programhoz az ország minden megyéjéből és a külhoni területekről, a felajánlott gabonából készült liszt nagy részéből erdélyi és kárpátaljai gyermekek étkeztetését támogatják.

Cseh élelmiszert követelnek az állami intézményekbe a cseh gazdák

Cseh élelmiszert követelnek az állami intézményekbe a cseh gazdák

A közép-európai ország termelőinek szervezete nyílt levélben fordult Marian Jurecka mezőgazdasági miniszterhez, segítségét kérve törekvésük megvalósításához - jelentette kedden a cseh közszolgálati hírtelevízió (CT24).