Kevesebben feketéznek az agráriumban

Kevesebben feketéznek az agráriumban

A Pénzügyminisztérium szerint 2018 januárja és szeptembere között a mezőgazdaságban is csökkent a feketefoglalkoztatás aránya.

Munkaerőpiaci gondok a gyümölcsösökben

Munkaerőpiaci gondok a gyümölcsösökben

 A legálisan működő brigádok nehezen találnak munkát, pedig az ültetvények metszésére már december óta keresik az embereket - írja az Agrárszektor.

Megduplázódott a feketemunkások száma

Megduplázódott a feketemunkások száma

Az NGM foglalkoztatás-felügyeleti főosztálya közzétette a munkaügyi hatóság 2017. I-III. negyedévi ellenőrzési tapasztalatairól szóló jelentését. Ebből kiderül, hogy a mezőgazdasági vállalkozásoknak nem használ a méltányosabb munkaügyi szankció.

Nőtt a feketefoglalkoztatás az agráriumban

Nőtt a feketefoglalkoztatás az agráriumban

A nemzetgazdasági tárca jelentése szerint a meghatározó gazdasági ágazatokban, így a mezőgazdaságban is emelkedett a bejelentés nélkül alkalmazott dolgozók száma. Utóbbi kiugró növekedést mutat.

Mindenki lebukik, aki feketén foglalkoztat

Mindenki lebukik, aki feketén foglalkoztat

Egyre valószínűbb, hogy minden gazdálkodó lebukik, aki nem jelenti be alkalmazottait – figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közleményében. A hivatal szerint ugyanis a foglakoztatás ellenőrzésekor egyre eredményesebb módszereket alkalmaznak.

Továbbra is kiemelkedő a feketefoglalkoztatás

Továbbra is kiemelkedő a feketefoglalkoztatás

2012-ben a munkaügyi felügyelőségek a több mint 19 ezer ellenőrzött munkáltató csaknem 70 százalékánál találtak munkaügyi jogsértéseket, továbbra is kiemelkedő a feketefoglalkoztatás.

Nyugtát általában adnak, de feketén dolgoztatnak

Nyugtát általában adnak, de feketén dolgoztatnak

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) 52 millió forintot meghaladó összegű mulasztási bírságot szabott ki és tizenöt üzlet bezárásáról intézkedett téli ellenőrzés-sorozata idején. A fővárosban és Pest megyében lefolytatott több mint 1600 vizsgálat egyharmadában tárt fel valamilyen hibát, hiányosságot – közölte a hivatal pénteken.

A vagyonvédelemben van a legtöbb feketemunkás

A vagyonvédelemben van a legtöbb feketemunkás

Az év első kilenc hónapjában 16 500 munkáltatót vizsgáltak a munkaügyi felügyelők, és minden másodikban találtak szabálytalanságokat - írja a keddi Napi Gazdaság. A vizsgált 160 ezer dolgozó 44 százalékánál találtak jogsértéseket, a leggyakrabban a szabadságok kiadásánál hágták át a szabályokat.

Feketén a zöldségek közt

Feketén a zöldségek közt

Negyvenhét bejelentés nélkül foglalkoztatott munkásra bukkantak a NAV adóellenőrei egy Heves megyei zöldségfeldolgozó üzemben.

Több mint egymillió feketemunkás Ausztriában

Több mint egymillió feketemunkás Ausztriában

Több mint egymillióra teszi a legalább másodállásban illegálisan foglalkoztatottak számát Ausztriában egy kedden közzétett felmérés.