Élelmiszer-automaták: blokkol a NAV

Élelmiszer-automaták: blokkol a NAV

Blokkolja a NAV azoknak az élelmiszer-automatáknak az automata felügyeleti egységét (AFE), amelyek felügyeleti szolgáltatását a Magyar Posta Zrt. megszünteti.

Az élelmiszerlánc szereplői még egy hétig adhatják be a felügyeleti díj bevallást

Az élelmiszerlánc szereplői még egy hétig adhatják be a felügyeleti díj bevallást

Május 31-ig kell beadniuk az élelmiszerlánc szereplőknek a felügyeleti díj bevallást. Az elektronikus bevallási felület a www.nebih.gov.hu oldal E-ügyintézés menüpontjában érhető el.

ÉLELMISZERLÁNC-FELÜGYELETI DÍJ – bevallási határidő: május 31.

ÉLELMISZERLÁNC-FELÜGYELETI DÍJ – bevallási határidő: május 31.

A NÉBIH felhívja az élelmiszerláncban résztvevő szereplők figyelmét, hogy a 2017. évi felügyeleti díj bevallás benyújtási határideje 2017. május 31-e!

Január 31-én lejár a felügyeleti díj második részletének befizetési határideje

Január 31-én lejár a felügyeleti díj második részletének befizetési határideje

2017. január 31-e a 2016. évi élelmiszerlánc-felügyeleti díj második részletének befizetési határideje. A fizetési értesítő a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) bevallási felületén (www.nebih.gov.hu/ E-ügyintézés) érhető el.

Tájékoztatás az élelmiszerlánc-felügyeleti díjról

Tájékoztatás az élelmiszerlánc-felügyeleti díjról

Ki tartozik a hatálya alá, mekkora a díj mértéke, meddig kell befizetni? - a VM közleménye a felügyeleti díj tudnivalóiról.

Idén tovább zsugorodik a húsipar

Idén tovább zsugorodik a húsipar

Sötéten látják jövőjüket a húsfeldolgozók, akik szerint az idén további teljesítményszűkülésre, a feketegazdaság erőteljesebb térnyerésére, és akár újabb húsipari csődökre kell felkészülni. Ráadásul az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevezetésével kétszer fizetnek ilyen jellegű közterhet - hangzott el a Hússzövetség húsvéti sajtótájékoztatóján.

A Vidékfejlesztési Minisztérium álláspontja a felügyeleti díjról

A Vidékfejlesztési Minisztérium álláspontja a felügyeleti díjról

Az élelmiszerlánc- felügyeleti díj célja, hogy az élelmiszerlánc szereplői között arányosabb legyen a teherviselés – szögezi le a Vidékfejlesztési Minisztérium állásfoglalása.

„Nem kapnak új adót az élelmiszerek”

„Nem kapnak új adót az élelmiszerek”

Trükkös új adót kaptak-e az élelmiszerek? – vetette fel az Index egy múlt heti cikkében az élelmiszer- és takarmányvállalkozásokra kivetett 0,1 százalékos felügyeleti díj kapcsán. A Vidékfejlesztési Minisztérium válaszolt a cikkben feltett kérdésre, amiből kiderül: a minisztérium szerint a felügyeleti díj nem új adó.

Keserű salátatörvény

Keserű salátatörvény

Az idei ősz kemény terheket rótt az élelmiszeriparra, elég ha a chipsadót vagy az áfa-emelést említjük! Emellett új salátatörvény látszik körvonalazódni felügyeleti díj címen. A hónap témájaként az új adóteher értelmét kutatjuk.

Újabb adó az élelmiszeriparnak

Újabb adó az élelmiszeriparnak

Rövidesen százmilliókat fizethetnek az agrár- és élelmiszer-ipari cégek az MgSzH-nak felügyeleti díj címén, amennyiben a parlament elfogadja a kormány által nemrég benyújtott sürgősségi javaslatát.