Elment a hagymatermesztők kedve

Elment a hagymatermesztők kedve

Ezer hagymatermelőnek adhatna munkát, az a Makó közelében megépülő svájci élelmiszer-ipari üzem, amely kifejezetten magyar fok-, és vöröshagymát szeretne felvásárolni. A hazai termelőket tönkretevő olcsó kínai import, és a tavalyi esős év azonban annyira elvette a gazdálkodók kedvét a termeléstől, hogy a makói, hagyományos hagymás körzetben sincs elég termelő, illetve alapanyag.