
Karácsonykor esszük meg az éves halfogyasztásunk 35-40 százalékát
A magyarok halfogyasztása 7 kg/fővel messze az európai átlag alatt van.
AM: A hazai halfogyasztás 40 százaléka a karácsonyi időszakra esik
A magyar hal kiváló minőségű és egészséges, hívja fel a figyelmet az Agrárminisztérium.
Ötezer halászlé készül a tiszacsegei halászlé fesztiválon
Tizenötödik alkalommal rendezik meg július 1-jén a tiszacsegei halászlé fesztivált.
A Matusz-Vad Zrt. cégcsoportja 70%-os tulajdonrészt szerzett a FrissHal Kft.-ben
A tranzakció nagyságrendje félmilliárd forint.
Veszélybe került a fish and chips
A britek egyik imádott fogását, a fish and chips-et kínáló büfék az ukrajnai háború miatt hamarosan bezárhatnak.
Halárusokra csapott le a Nébih
Több mint 120 étteremben és élőhal-árusító helyen tartott kiemelt ellenőrzést az őszi-téli időszakban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Állami Halőri Szolgálata. Az akció során 17 esetben, azaz az ellenőrzöttek több mint 10%-ánál indult eljárás, összesen 300 kg igazolatlan, illetve jelöletlen hal és haltermék forgalmazása miatt. A legnagyobb fogásokra Miskolcon és Törökszentmiklóson csaptak le a szakemberek.
Az alga és az óceáni flexitarianizmus
Egyre sürgetőbb kérdés lesz, hogyan tudunk fenntarthatóbb módon táplálkozni. A fehérjével teli rovaroktól a laboratóriumban tenyésztett húsig sok zöld alternatívát kutatnak, a legújabb felfedezett pedig nem más, mint az alga.
Lesz hal a karácsonyi asztalon
Az ágazat nehézségei ellenére lesz elegendő magyar hal karácsonykor, emellett az őszi időszakban minden horgászegyesület pontyrendelését is teljesítik, mondta az ágazati vezető Akasztón.
Fotókiállítással és látványkonyhával is népszerűsítik a halfogyasztást
Idén több rendezvényen, köztük a Budavári Borfesztiválon, az Etyeki Pikniken, a Nemzeti Vágtán és a Tatai Öregtavi Fesztiválon is népszerűsítették a hal fogyasztását, illetve november folyamán a médiában is találkozhatnak a kampánnyal.
Sikerek a halgazdálkodási ágazatban
A tapasztalatok és visszajelzések alapján a halgazdálkodási ágazatban bekövetkezett változtatások sikeresek, az elmúlt néhány évben a horgászlétszám több mint 150 ezer fővel bővült, mára meghaladva az 560 ezer főt - mondta el Nagy István agrárminiszter a 27. FeHoVa keretében rendezett VII. Nemzeti Horgászsport Gála és Támogatói Banketten.
Agrárminiszter: itthon nőtt a halfogyasztás
A halfogyasztás növekedéséről is beszélt az agrárminiszter szerdán, a 110 millió forintból felújított tiszacsegei halászcsárda átadásán.
Ha karácsony – akkor hal
A friss, megbízható minőségű hal beszerzése az ALDI-ban rendkívül egyszerű, hiszen az áruházlánc számos, felelős haltenyésztésből származó friss tengeri és édesvízi hallal várja vásárlóit.
